Reklama

Powstaną gry o Włatcy Móch

Firma Nicolas Games SA poinformowała, że podpisała nową, znaczącą umowę na mocy której stała się wyłącznym właścicielem praw do licencji na tworzenie gier oraz aplikacji na licencji najpopularniejszego polskiego serialu oraz filmu rysunkowego dla dorosłych pt. "Włatcy Móch".

Umowa została zawarta z twórcami popularnego serialu na okres 3 lat (z możliwością przedłużenia).

"Włatcy Móch" to emitowany od 2006 roku serial skierowany przede wszystkim do widzów dorosłych (jest transmitowany dla odbiorców powyżej 16 lat), szczególną popularnością cieszy się wśród licealistów i studentów.

Bohaterami kreskówki są uczniowie szkoły podstawowej, w ich zachowaniu bardzo łatwo dostrzec jednak odniesienia do prawideł rządzących światem dorosłych. Serial stał się w Polsce kultowy i fenomen "Włatców Móch" porównać można tylko do rozpoznawanego na całym świecie "South Parku". Podobnie jak produkcja Comedy Central, tak i "Włatcy..." poruszają wiele poważnych tematów społecznych na swój specyficzny, często nawet wulgarny sposób.

Reklama

Opowieść o paczce ośmiolatków z klasy II B traktować należy już nie tylko jako serial animowany, ale bardziej jako zjawisko w polskiej kulturze młodzieżowej. Podobnie jak same postacie: Czesio, Anusiak, Maślana i Konieczko, tak i dialogi przez nie wygłaszane stały się kultowe i na stałe zagościły w świadomości widzów. Nicolas Games zapewnia, że na kanwie serialu powstanie seria gier i programów edukacyjnych, m.in. na platformę PC.

"Umowa Nicolas Games SA, na mocy której Spółka uzyskała wyłączność na tworzenie gier oraz aplikacji na licencji najpopularniejszego polskiego serialu oraz filmu rysunkowego dla dorosłych "Włatcy Móch", to znaczący krok w rozwoju firmy. Jest to również kolejna, po licencji na wykorzystanie wizerunku Misia Uszatka, tak ciekawa umowa Nicolas Games w ostatnim czasie. Dzięki podjętym działaniom Spółka ma szanse zaistnieć nie tylko w świadomości wielbicieli gier komputerowych, ale także stać się jednym ze współtwórców współczesnej polskiej kultury masowej, czynnie uczestniczącym w zachodzących przemianach" - powiedział Tomasz Majka, Prezes Zarządu Nicolas Games SA.

Zawarta umowa przyczyni się do rozwoju Nicolas Games oraz będzie miały istotny wpływ na wyniki finansowe Spółki w kolejnych latach. Licencja obejmuje prawa do tworzenia i dystrybuowania na terenie całego świata przez Nicolas Games wszelkich produkcji elektronicznych z udziałem znanych postaci z uniwersum "Włatców Móch", czyli zarówno gier, jak i programów edukacyjnych.

Na początku lipca Spółka podpisała umowę ze wszystkimi spadkobiercami twórców postaci plastycznej oraz literackiej Misia Uszatka, na mocy której uzyskała wyłączność na wykorzystanie wizerunku tej charakterystycznej postaci we wszelkich produkcjach elektronicznych na terenie całego świata. Podpisanie umowy było odpowiedzią na rosnące zainteresowanie postacią Misia na rynku japońskim, w Słowenii i Finlandii.

(Nicolas Games - inf. prasowa)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama