Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Postal III

Trzeci sposób na zabawę w założeniu zrobi z Postal Dude'a prawego obywatela. Innymi słowy, chłopaczyna się nawróci, a największym wyskokiem, na jaki sobie pozwoli, będzie deptanie trawników. Mało tego - będzie mógł nawet wstąpić w progi Akademii Policyjnej, by przejść krótkie szkolenie i stać się stróżem prawa. Zobaczymy, co wyniknie w praktyce z pomysłu tych trzech postaw, ale wygląda na to, że autorzy mają w tym względzie jeszcze jakiegoś asa w rękawie. W zależności bowiem od obranej "ścieżki" możemy się spodziewać trzech różnych zakończeń, a wiadomo też, że nie będziemy trwale przywiązani do żadnej z postaw.

Reklama

Jak pamiętają wszyscy gracze, którzy zetknęli się choćby z ostatnią częścią Postal, nasz podopieczny nie mógł narzekać na brak oryginalnych narzędzi zagłady. Do typowych pistoletów, karabinów czy snajperek dołączył dla przykładu szpadel lub kanister z benzyną, którą można było polać przechodniów, by zrobić z nich efektowne pochodnie. Nie inaczej będzie tym razem - w kwestii broni autorzy po raz kolejny puścili wodze fantazji. Pojawi się dla przykładu kosa łańcuchowa oraz skrzyżowanie borsuka z piłą (?). Ta ostatnia broń jest krwawym narzędziem, które sprawdza się tylko w zwarciu. Gdy Dude podejdzie do delikwenta ("Mam borsuka i nie zawaham się go użyć!"), zwierzę po prostu rozszarpie go pazurami na strzępy. Ciekawe, co na to obrońcy praw zwierząt...?

Grafa może rozczarować

W Postalu III nie zabraknie również trybu multi. Walczyć można będzie w nim ze znajomymi zarówno na mapach z kampanii single, jak i specjalnych mapach do gry wieloosobowej. Nie zdradzono jeszcze trybów rozgrywki, ale wiadomo, że pojedynkować się będzie można w maksymalnie 16 osób. Grę napędzać będzie mocno zmodyfikowany silnik Source. I tu mieć można pewne obawy, zwłaszcza że dziś standardem jest już UE3, a i po silnik Crysisa sięga coraz więcej autorów. Z tego, co zaobserwować można na screenach i w filmikach, poziom graficzny Postal III będzie mniej więcej taki jak Half-Life'a 2. Niby nie jest źle, ale nie tak bosko, jak mogłoby być.

Premiera Postal III na PC, PS3 i Xbox 360 ma odbyć się w połowie 2009 roku, z tym, że nie jest wykluczone, iż wersje na konsole zostaną ocenzurowane przez ich producentów.

Dowiedz się więcej na temat: zabawy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama