Reklama

Polska gra ucząca zarabiać!

Czy chciałbyś nauczyć się zyskownie inwestować, a zarazem poznać smak rywalizacji i poczuć się jak na Dzikim Zachodzie? Poznaj świetną grę ekonomiczną dostępną za darmo w internecie!

Gry przeglądarkowe przyciągają coraz więcej młodych ludzi, szukających rozrywki na poziomie i rywalizacji z realnym przeciwnikiem. Niestety szybko okazuje się, że niektóre gry nie są tak atrakcyjne jak się wydawały - w praktyce polegają na powtarzaniu tych samych czynności, o zwycięstwie decyduje ilość czasu spędzonego przed monitorem i opłacone konto premium. Bystre osoby, które oczekują przyjemnej i ambitnej zabawy w ciągu wypełnionego zajęciami dnia w końcu doczekały się odpowiedniej gry dla siebie. Tym wyjątkowym tytułem jest gra ekonomiczna Farmersi.

Reklama

Nazwa początkowo może być nieco myląca - gra Farmersi ma tyle wspólnego z rolnictwem co matematyka z jabłkami - można uczyć się dodawania na jabłkach i jak widać można uczyć się zarządzania na bizonach, krowach i kukurydzy.

Mamy tu do czynienia z Dzikim Zachodem, więc od czasu do czasu słuszność własnej sprawy należy wesprzeć również rewolwerem. Tak jak w rzeczywistości, w grze występują także zdarzenia losowe - susze, napady Indian, szarańcza - są one odzwierciedleniem rzeczywistości, która nas otacza np. krachu na rynku.

Kolty w dłoń i na koń!

Grać w Farmersów może każdy i to za darmo. Potrzebna jest tylko przeglądarka internetowa, otwarta głowa i minimum 15 minut dziennie. W grze wcielamy się w postać farmera na Dzikim Zachodzie, czyli na terytorium USA w połowie XIX wieku. Naszym zadaniem jest handel dobrami wyprodukowanymi na farmie oraz inwestowanie w ziemię, bydło i nieruchomości.

Na starcie rozgrywki wszyscy gracze mają jednakową sytuację, ale już po paru turach wyniki mocno się różnią. Wszystko zależy wyłącznie od decyzji podejmowanych przez graczy. Rozbudowane rynki i możliwości spekulacji sprawiają, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna. Dodatkowo grę urozmaicają walki kowbojów, których możemy zatrudnić i użyć do ataku na farmy przeciwników.

Podczas gry ustalamy ile ziemi przeznaczyć na pastwiska, a ile na uprawy czy kupić krowy, czy może lepiej ubić je na mięso, a pieniądze zainwestować w bar lub kuźnię. Każda tura to jeden rok w grze - krowy rozmnażają się, dają mleko, zbieramy plony i sprzedajemy je na rynku lokalnym lub eksportowym, wspólnym dla wszystkich graczy.

Gra inna niż te, co znasz?

Farmersi to zupełnie inna gra niż większość dostępnych gier "przeglądarkowych". To gra turowa, w której przeliczenia mogą następować co 5 lub 10 minut oraz co 12 lub 24 godziny. Dostępnych jest ok. 50 miast, różniących się parametrami rynków i liczbą graczy biorących udział w grze (od 2 do 18 jednocześnie). Wybierać można także spośród pięciu różnych celów rozgrywki.

Oprócz rozgrywek standardowych dostępny jest scenariusz fabularny Wild West i Puchar Dzikiego Zachodu. Jeśli ktoś lubi towarzystwo i czuje potrzebę bliższej współpracy, ma możliwość dołączenia do jednej z wielu drużyn i grania w trybie drużynowym, mając na celu wynik całego zespołu, a nie tylko swój indywidualny.

Można prowadzić jednocześnie kilka rozgrywek, a po każdej zakończonej grze gracze zdobywają punkty doświadczenia (PD). Wraz ze zdobywaniem PD gracze otrzymują dostęp do bardziej rozbudowanych miast, gdzie jest więcej możliwości inwestycyjnych, a gra jest dłuższa i trudniejsza.

3 lata udoskonaleń!

Gra Farmersi pojawiła się w polskim Internecie w sierpniu 2006 roku. Od tego czasu twórcy gry wraz z graczami nieustannie ją ulepszają, wprowadzając nowe elementy. Zgrana i otwarta społeczność graczy, przyjazna atmosfera na forum gry, publikowana co miesiąc gazetka "Farmersi Times" i organizowane konkursy sprawiają, że na Farmersi.pl można przyjemnie spędzić czas, również poza samymi rozgrywkami. Ważne jest również to, że oprócz zabawy i rywalizacji, gra ma wysokie walory edukacyjne - w praktyce dowiadujemy się jak działają rynki, jak inwestować, zarządzać finansami i rozpoznawać trendy rynkowe.

Opinie graczy:

"To jest najlepsza gra ekonomiczna w jaką grałem. Różne gry typu Tycoony np: Oil Tycoon chowają się. Ta gra ma coś w sobie. Dobre jest to, że można przyłączać się do drużyn. Ave Farmersi!" - Alben

"Ta gra wciąga. "Monopol" przy "Farmersach" to jak Hulajnoga przy Mercedesie. Przez 10 lat mojej styczności z Internetem czekałem na taką grę jak Farmersi..." - Karlos

Aby rozpocząć grę, wejdź na http://farmersi.pl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama