Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Pecetowy Braid taniej!

Może część z was o tym zapomniała, ale hit z Xbox Live Arcade - Braid - zmierza także na pecety.

Jak zdecydował sam twórca gry, w niższej, niż pierwotnie zapowiedzianej, cenie.

Reklama

Braid zrobił niemałą furorę na Xbox Live Arcade. Gierka ta dorobiła się kilkunastu nagród, a prasa hojnie obdarowywała ją 9-tkami i 10-tkami. Efektem tego jest średnia 93% na metacritic. Nie ma się więc co dziwić pecetowcom, że wyczekują oni portu Braida na ich platformę. Data premiery gry Jonathana Blowa na blaszaki została już jakiś czas temu ustalona na 31 marca, a cena na 19,95 USD.

Wróć i skreśl. Blow postanowił wysłuchać opinii graczy i dlatego zdecydował się obniżyć cenę pecetowego Braida do 14,95 USD. Jak argumentuje sam twórca gry - "(...) nie dbam za bardzo o cenę wersji pecetowej. Wersja na XBLA przyniosła niezłe zyski, a celem wydania tej gry na PC jest jej udostępnienie szerszej publice. Pewnie, miło by było zarobić na tym pewną optymalną sumę - mam ciekawe pomysły na gry, a robienie ich jest kosztowne. Prawdopodobnie będę musiał zatrudnić ludzi do pomocy! Generalnie wolałbym, żeby ludzie mówili o tym jaka jest ta gra, co im się nie podoba, niż komentowali jej cenę".

Obniżka ceny Braida jest o tyle istotna, że twórcy World of Goo czy Crayon Physics Deluxe (również niezwykle udane gry) konsekwentnie trzymają się stawki 20 USD. Ale oni nie zarobili kroci na XBLA...

Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Live

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje