Reklama

Nie wszystkim podoba się Diablo III

Fani Diablo zbierają podpisy pod petycją skierowaną do członków Blizzarda, której przedmiotem są projekty graficzne z trzeciej części serii.

Ich zdaniem środowisko gry za bardzo upodobniło się do kreskówkowego World of Warcraft, przez co straciło gotycki, mroczny charakter.

Od ogłoszenia Diablo III (dla wszystkich, którzy przez kilka minionych dni byli nieprzytomni, przypominamy: stało się to w sobotę, podczas Blizzard Worldwide Invitational) ze wszech stron słychać zachwyty nad trzecią częścią legendarnej serii. Wypada jednak przyjrzeć się też drugiej stronie medalu. Nie wszystkim bowiem przypadło do gustu to, co zaprezentował Blizzard w ostatni weekend.

Niektórzy fani Diablo stworzyli internetową petycję, pod którą za pomocą jednego kliknięcia mogą się podpisywać wszyscy popierający inicjatywę. "Petycja została stworzona by wyrazić zawód jaki spotkał nas, fanów Diablo, w związku z kierunkiem artystycznym, jaki obrał Diablo III" - brzmi początek petycji. Graczom nie podoba się, że trzecia część słynnej serii w kwestii wizualnej jest bardzo podobna do innego tytułu Blizzarda, World of Warcraft. Autorzy petycji, grzmiąc: "Diablo to nie Warcraft!", domagają się mroczniejszego i bardziej gotyckiego charakteru środowiska gry. Ich zdaniem w lochach za dużo jest niebieskiego i zielonego koloru, także otwarte tereny odznaczają się zbyt wyrazistymi barwami.

Reklama

"Diablo nigdy nie miało być tak kreskówkowe, jak Warcraft. Obie marki powinny mieć własny, odrębny styl, a to nie dzieje się w przypadku Diablo III. Na pierwszy rzut oka tytuł ten wygląda jak przeróbka World of Warcraft, oczywiście w znaczeniu graficznym i artystycznym" - można przeczytać w petycji.

Obecnie pod wnioskiem swój "klik" złożyło już około 1500 rozczarowanych graczy.

(gram.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje