Reklama

Nie będzie Fahrenheit 2

Być może wiadomość ta zasmuci niektórych, ale prezes studia Quantic Dream jasno stwierdził, że nie ma szans na kontynuację gry Fahrenheit.

Dobre 4 lata temu w sklepach pojawiła się dość ciekawa "przygodówka" - Fahrenheit (Indigo Prophecy za Atlantykiem). Zaskarbiła ona sobie sympatię "kilku" fanów, więc nic dziwnego, że niektórzy z radością odpaliliby na swojej konsoli lub pececie kontynuację tej gry. Jeżeli ktoś z czytających należał do tego grona osób, to mamy złą wiadomość - Fahrenheit 2 nie powstanie. Zapewnił o tym sam David Cage, w rozmowie dla serwisu 1Up.

Reklama

"Po Indigo chciałem pracować nad czymś innym, ponieważ myślałem, że kontynuacja będzie komercyjną porażką. To było całkowicie inne od tego, co robił wtedy przemysł growy; nie było żadnej ekscytacji fabułą czy emocjami. Jednak gdy zaczęliśmy rozmowy z wydawcami, wielu z nich powiedziało nam, że podobało im się Indigo i że są oni zainteresowani dystrybucją sequela.

Dlatego zacząłem myśleć o Indigo 2, ale szybko zrozumiałem, że nie mam już nic do powiedzenia zarówno pod względem fabularnym, jak i postaci. Naprawdę cieszę się czasem spędzonym z nimi, ale były one połączone z pewnym momentem w moim życiu, a ja musiałem iść dalej".

Obecnie David Cage pracuje wraz z kolegami ze studia Quantic Dream nad Heavy Rain - exclusivem dla PlayStation 3.

Dowiedz się więcej na temat: wiadomość | studia | Fahrenheit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje