Reklama

Następca Gothica

Studio Piranha Bytes, twórcy serii Gothic, prezentują swój nowy projekt - grę RPG zatytułowaną Risen.

Pierwsze informacje na temat nowej gry Piranha Bytes pojawiły się już na kilka dni przed targami, ale dopiero tutaj wyjaśniło się, co kryje się za zdradzonym nieco wcześniej tytułem. A będzie to gra RPG, która pod względem zasad rozgrywki, sposobu prowadzenia fabuły a nawet stylu graficznego przedstawionego świata przypomina poprzednie produkcje niemieckich programistów.

Bohaterem Risen będzie rozbitek, które statek roztrzaskał się o skały Zakazanej Wyspy (Forbidden Isle). Pierwszą osobą, jaką spotyka on an suchym lądzie jest Don, szef bandy rzezimieszków, którzy plądrują okoliczne lochy i świątynie. To zajęcie niebezpieczne z dwóch powodów - po pierwsze dlatego, że roją się one od najróżniejszych bestii i monstrów, po drugie zaś dlatego, że podobne eskapady są zakazane przez Inkwizytora, tyrana rządzącego wyspą. Jak się szybko okaże Inkwizytor nie tyle martwi się o zdrowie i życie podległych mu mieszkańców, co próbuje odnaleźć zaginiony na wyspie artefakt, przedmiot o ogromnej mocy, który może odmienić losy wojny pomiędzy dobrem a złem.

Reklama

Niestety prezentacja na Games Convention ograniczyła się do krótkiego spotkania z przedstawicielami Piranha Bytes, którzy w kilku zdaniach opowiedzili o grze i przedstawili filmowy trailer tej produkcji. Nieco więcej szczegółów znaleźć można na łamach aktualnego numeru magazynu Click.pl, a na kolejne informacje musimy poczekać co najmniej kilka tygodni. Wynika to z tego, że do premiery gry pozostało jeszcze dużo czasu (ukaże się najszybciej pod koniec 2009 roku) i jej twórcy chcą pozostawić większość jej sekretów w tajemnicy, by mieć czym podsycać zainteresowanie graczy.

Wszystko o targach Games Convention 2008 na stronie gc2008.interia.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje