Reklama

Masz do napisania magisterkę? Nie wstawaj od gry...

Z roku na rok coraz więcej młodzieży studiuje, a na studiach prędzej czy później dociera się na ostatni level, a tam czeka boss: trzeba napisać pracę - magisterską, inżynierską lub licencjacką. Możemy śmiało doradzić - napisz pracę o swojej ulubionej grze.

Metoda ta jest już szeroko eksploatowana przez studentów informatyki. Za przykład może posłużyć nam strategiczna gra online RedDragon istniejąca już na tyle długo, by dorobić się mocnej społeczności graczy. Najłatwiej z pewnością mają twórcy takiego projektu, jeden z administratorów obronił się dwa lata temu pisząc moduł do portalu gry, inny jest właśnie w trakcie pisania nowego elementu do gry, który zaraz po stworzeniu ma zostać do niej wprowadzony. Nie jesteś administratorem? Nic straconego, wystarczy dobry pomysł, na dodatek, zewnętrzny program wspierający czy stronę www. Musisz mieć coś większego? Jeden z graczy, którzy wychowali się na RD postanowił napisać jako magisterkę własną grę. Skutkiem tego powstało Margonem rpg online, obecnie funkcjonujące już jako projekt komercyjny.

Reklama

Studenci innych kierunków mają trochę trudniej, ale tylko trochę. Tak naprawdę najważniejszy jest pomysł, potem jeszcze wybór promotora. Taki pomysł miał inny gracz, student psychologii, postanowił na bazie zespołowej gry online jaką jest RedDragon napisać pracę o zachowaniach ludzi w środowisku Internetu. Praca ta została niedawno obroniona, co więcej, wyniki są bardzo ciekawe i nadają się do wykorzystania w we wszystkich grach gdzie istotny jest teamplay. Dziennikarstwo, socjologia, prawo, kulturoznawstwo... dla bardzo wielu kierunków da się wymyślić odpowiedni interesujący temat. Czyż to nie genialne, nie zmarnować pół roku na teoretyczną i nieciekawą pracę magisterską?

Przykłady tu podane obejmują prywatną uczelnie, Politechnikę Poznańską, Politechnikę Śląską i Uniwersytet Opolski. A to znaczy, że da się wszędzie.

Jakub Marszalkowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje