Leczenie uzależnienia od WoW w... świecie WoW!

No proszę, jak to gracze mają dobrze.

Nie chcą iść do góry, góra przyjdzie do nich. Pewien angielski psychiatra wpadł na pomysł, by leczyć ludzi z uzależnienia od gry w World of Warcraft poprzez... World of Warcraft!

Tym psychiatrą jest Dr Richard Graham z londyńskiego Tavistock Centre. Zamierza on zapewnić sieciową terapię zwłaszcza dla młodych graczy, którzy wpadli w sidła MMO i stracili kontakt z realnym światem. Dr Graham stwiedził, że niektórzy gracze są tak uzależnieni, że potrafią spędzić w grze po 16 godzin dziennie, co prowadzi do zaniedbania przez nich edukacji i życia społecznego.

Reklama

Chciałby, aby Blizzard odstąpił od ściagania opłat abonamentowych od terapeutów, co pozwoli im na łatwiejszy dostęp do zagrożonych graczy w preferowanym przez nich środowisku.

Problemem zauważonym przez Dr Grahama jest to, że specjaliści będą odstawać poziomem i umiejętnościami od reszty graczy - "Będzie trzeba nad tym popracować, jeżeli mamy dotrzeć do osób, ktorzy grają w World of Warcraft po kilka czy nawet kilkanaście godzin" - powiedział. Jednym z pomysłów na rozwiązanie tego problemu jest zatrudnienie innych graczy jako pomoc.

Całość, według słów Grahama, ma wystartować pod koniec roku. Czy jednak taka inicjatywa na coś się zda? Na pewno wiele zależy od samego Blizzarda.

CDA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy