Książę Persji bez DRM-u

Prince of Persia będzie pozbawiony kontrowersyjnego systemu zabezpieczeń DRM.

Ubisoft wie, jak dogodzić graczom.

O ile cyfrowy system zabezpieczeń DRM jest ostatnio w modzie, Ubisoft niechętnie ulega temu trendowi. Najlepszym na to dowodem niech będzie fakt, że mocno oczekiwana produkcja francuskiego giganta, Prince of Persia, ukaże się w sklepach bez takich zabezpieczeń.

Radosną wieść ogłosił na forum Ubisoftu Chris Easton zastrzegając jednocześnie: "Mówiłem jedynie o egzemplarzach gry zakupionych w sklepach. Tylko one nie będą miały zabezpieczeń przed kopiowaniem". UbiRazz starał się też postawić w pozycji klientów narzekających na DRM. "Wielu ludzi utrzymuje, że to DRM zmusza ich do piractwa, więc wraz z wydaniem PoP-a na PC bez DRM-u przekonamy się, jak prawdomówni są ci ludzie. Niezbyt, jak myślę".

Reklama

Ubisoft miał na swej drodze krótki epizod z cyfrowymi zabezpieczeniami. System użyty w pecetowych wersjach Assassin's Creeda i Rainbow Six Vegas 2 był jednak szeroko krytykowany. Francuska firma spuściła więc z tonu już przy okazji premiery Far Cry'a 2. Tam DRM co prawda był, ale znacznie mniej restrykcyjny.

Trzymamy zatem kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia (czyt. jak najmniej spiraconych kopii gry).

(gram.pl)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Prince | książę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy