Reklama

Kraków dostępny w grze Second Life od dzisiaj!

Już w najbliższą środę będziemy mogli wybrać się na wirtualną przechadzkę po jednym z najpopularniejszych polskich miast w internetowej grze Second Life.

Wszystko to za sprawą krakowskiej agencji reklamowej, która już od roku pracuje nad cyfrową wersją Krakowa. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to drugie (po Amsterdamie) europejskie miasto przeniesione na ekrany monitorów.

Na dzień dzisiejszy dostępny jest jedynie Rynek Główny, wraz z kilkoma związanymi z nim atrakcjami. Można odwiedzić kościół Mariacki i Sukiennice, kupić precla, przejechać się dorożką, a także zajrzeć do podziemi największego w Europie rynku. Twórcy już zapowiadają wprowadzenie kolejnych możliwości; wspominają o zjedzeniu obiadu w restauracji, a także zakupieniu mieszkania w centrum miasta. Ich ceny nie będą jednak tak wysokie jak w rzeczywistości; mają się wahać od kilkuset do nieco ponad tysiąca L$ (Linden Dollars).

Reklama

Szczególnie imponująco brzmi zapowiedź przeniesienia do Second Krakow wszystkich odbywających się w rzeczywistości imprez. "Chcemy, żeby wszystkie akcje Krakowa i imprezy w rzeczywistym czasie działy się również w Second Life - mówi Magdalena Skórska z Supremum Group, krakowskiej agencji reklamowej - Rozmawiamy na ten temat z Urzędem Miasta".

Zarówno twórcy gry, jak i władze miasta uważają, że umieszczenie Krakowa w Second Life będzie doskonałą reklamą zarówno dla znajdujących się w Polsce zabytków, jak i największego rynku w Europie. Zapowiedziano, iż w grze wkrótce pojawią się również Zakopane, Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice, Sopot i Gdańsk. Przyjdzie nam jednak jeszcze na nie trochę poczekać.

Second Life to gra zaliczana do gatunku MMOcRPG, będąca symulatorem wirtualnego społeczeństwa. Użytkownik otrzymuje w niej możliwość wykreowania swojego komputerowego "ja" i stworzenia wspólnie z innymi graczami wirtualnej społeczności. Wszystko odbywa się w scenerii składającej się z cyfrowych odpowiedników realnie istniejących lokacji rozmieszczonych na całym świecie.

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | second life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje