Reklama

KOTOR MMO niemal na pewno powstaje

John Riccitiello z Electronic Arts potwierdził, że trwają prace nad projektem MMO bazującym na marce Knights of the Old Republic.

Ani LucasArts, ani BioWare nie pokusiły się jednak o komentarz w tej sprawie.

Knights of the Old Republic na gruncie MMO to wątek, który w rozmaitych plotkach przewija się już od wielu, wielu miesięcy. Najgorsze jest to, że gdy docieramy już do punktu bliskiego potwierdzenia tych spekulacji (tak było chociażby w przypadku masowych zwolnień w LucasArtsie i ujawnieniu przez wyrzuconych pracowników tajnych projektów firmy), zawsze powstaje jedno zasadnicze "ale" - brak oficjalnego potwierdzenia. Tym razem sprawa przedstawia się nieco inaczej. Prace nad KotOR-em MMO potwierdził sam John Riccitiello, dyrektor wykonawczy firmy Electronic Arts, która ściśle współpracuje zarówno z BioWare'em jak i z LucasArtsem. Zastanawiający jest jednak fakt, że przedstawiciele obu tych oddziałów milczą. Gdy dziennikarze zachodnich serwisów prosili o komentarz ze strony BioWare'u, zostali przekierowani do LucasArtsu. Tamtejsi rzecznicy nie mieli z kolei "nic do ogłoszenia".

Reklama

Jedynym oficjalnym komunikatem, o jaki kiedykolwiek w tej sprawie pokusił się duet LucasArts-BioWare było ogłoszenie współpracy nad tajną produkcją MMO. Od tamtego czasu plotki o KotOR-ze przeznaczonym do masowej rozgrywki sieciowej rozbrzmiewają z dość dużą regularnością. W obliczu potwierdzenia prac nad grą przez samego Johna Riccitiello trudno jednak uwierzyć, że nic się w tej sprawie nie dzieje. Brak potwierdzenia ze strony producentów można tłumaczyć chociażby niewielkim poziomem zaawansowania prac nad tym tytułem. Poza tym duet BioWare-LucasArts ma na sobie piętno Star Wars: Galaxies, który okazał się niezbyt udanym projektem, a na podobną wpadkę obie ekipy po prostu nie mogą sobie pozwolić.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje