Reklama

Homeworld 3 w produkcji?

W jednym z wywiadów firma Relic przyznała, że poważnie zastanawia się nad trzecią częścią jednej z najlepszych strategii kosmicznych - Homeworld.

Wobec tego wyznania wiele zagranicznych serwisów spekuluje o trwających już pracach nad tym tytułem, na który czeka przecież znaczna rzesza fanów. Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, jest to całkiem prawdopodobne.

Cała sprawa możliwa jest wobec odzyskania przez Relic praw do marki Homeworld. Pierwsza i druga część gry wydana została przez Sierrę, która tym samym posiadała prawa do ewentualnych kolejnych tytułów (chociażby pobocznego Homeworld: Cataclysm, stworzonego przez Barking Dog Studios). Tymczasem, po wydaniu drugiej odsłony serii, studio Relic zostało wykupione przez wydawcę THQ. O Homeworld słuch zaginął - prawa zostały u poprzedniego wydawcy, który miał spore problemy finansowe i w końcu wszedł w skład byłego Vivendi, czyli dzisiejszego Activision Blizzard. Pod koniec 2008 roku wiedzieliśmy o szansie na kolejną odsłonę serii Homeworld, wobec starań THQ.

Reklama

Przepytani przez redaktorów serwisu Eurogamer pracownicy studia Relic, okazali radość wobec zeszłorocznego odzyskania praw do stworzonego przez siebie tytułu, zastanawiając się nad ewentualną kontynuacją. Jonny Ebbert z Relic zapytany o to czy gra jest jednym z nieogłoszonych jeszcze projektów firmy, odpowiedział tajemniczo, że zawsze istnieje taka szansa. To można interpretować oczywiście dwojako, chociaż dla wielu brzmi to jednoznacznie - Homeworld 3 powstanie.

Wśród obecnych projektów Relic znajduje się przede wszystkim gorący Dawn of War 2, zapowiadana na początek przyszłego roku kontynuacja hitu z 2004 roku (Warhammer 40,000: Dawn of War). Ekipa znana jest także z niezwykle dobrze przyjętej przez media i fanów serii Company of Heroes (w naszej recenzji ten tytuł sprzed dwóch lat otrzymał prawie maksymalną ocenę), do której przygotowywany jest także dodatek (Company of Heroes: Tales of Valor) oraz wersja sieciowa, przeznaczona głównie na rynek azjatycki (Company of Heroes Online).

Wydaje się więc, że do powyższych aktualnych projektów firmy możemy już całkiem śmiało zaliczać Homeworlda 3, chociaż oficjalnie jeszcze nie jest on potwierdzony. Jak dodał jeden z twórców, Tarrnie Williams, obecnie studio pracuje nad trzema, lub czterema tytułami, zależnie od przyjętych kryteriów, które jednak nie zostały wyjaśnione. Widać więc, że firma Relic lubuje się w tajemniczych wypowiedziach i wyraźnie nie chce jeszcze zdradzać szczegółów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje