Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Harmonix pracuje nad nowym projektem

Podczas gdy długo oczekiwana, muzyczna zręcznościówka o nazwie Rock Band wciąż czeka na swoją premierę, jej twórcy, panowie z zespołu Harmonix myślą już poważnie o swych kolejnych posunięciach.

Jak można dowiedzieć się z witryny poświęconej przyszłorocznym spotkaniom Game Developers Conference, amerykańscy programiści szykują się do wprowadzenia na rynek nowego, nieujawnionego dotąd projektu.

Reklama

Co nie powinno nikogo dziwić, inicjatywa ta będzie ściśle związana z muzyką oraz elementami typu arcade. Tym razem jednak w dziele autorów Guitar Hero nie będziemy musieli używać żadnych specjalnych kontrolerów (np. plastikowej gitary), zaś wykonywane przez nas kawałki, pochodzące dotychczas z dorobku prawdziwych artystów, zostaną zastąpione przez ścieżki generowane za pomocą silnika gry. Odpowiedzialne za nie algorytmy sprawią, że każda z piosenek będzie prezentowała nam odpowiednią dynamikę i zróżnicowany poziom trudności.

Zachodnie media podejrzewają, że produktem, nad jakim pracuje Harmonix, może być opatentowany niegdyś Beat Boy, rodzaj oprogramowania tworzącego nowe utwory z istniejących już plików mp3. Czy tak jest w istocie, przekonamy się najpóźniej w lutym przyszłego roku, kiedy to firma ujawni swoje plany gościom obecnym na Game Developers Conference.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje