Reklama

Garść nieoficjalnych doniesień na temat Portal 2

Serwis Kotaku został poinformowany przez życzliwego donosiciela o nadchodzącym castingu na podkładanie głosu postaci w grze Portal 2.

Przy okazji na jaw wyszło kilka interesujących faktów związanych z tą produkcją.

Pamiętacie Portal, prawda? Wyjątkowa, logiczna gra stworzona na silniku Source, dołączona do zestawu The Orange Box. O co chodzi? Wspomniany informator przekazał cynk, jakoby na dostępnej tylko dla zarejestrowanych stronie Breakdown Express wisiało ogłoszenie, że Valve poszukuje aktorów do podkładania głosów w nowej grze z serii Portal. Prace nagraniowe mają się zacząć za miesiąc, a w informacjach dla chętnych jest bardzo szczegółowy opis postaci, w którą mieliby się wcielić. Poniżej są możliwe spojlery dotyczące Portalu 2, więc czytajcie na własne życzenie.

Reklama

Casting przewiduje wcielenie się w rolę Cave'a Johnsona, ekscentrycznego, martwego (!) miliardera, szefa znanej wam firmy Aperture Laboratories (konkurencyjnej względem Black Mesa). A jako, że Portal jest określany mianem mrocznej komedii, jego rola będzie wymagała od aktora komicznego zacięcia. Cave Johnson jest twórcą własnej fortuny, który zna się na ludziach, a nie na nauce. Jest przyzwyczajony, że zawsze otrzymuje to, czego chce. Nie akceptuje odpowiedzialności, która idzie w parze z wielką władzą. Jest pełen energii, uważa życie za wielka przygodę, a jego podwładni zawsze mu ufają, nawet jeśli jego plany są ewidentnie niebezpieczne. W grze jego rola będzie się stopniowo powiększać - przechodzi on ze statusu pomocnika (sidekick) do głównego antagonisty. W trakcie rozwoju historii traci kontakt z rzeczywistością.

Tyle odnośnie charakterystyki postaci. Skoro jednak Cave Johnson jest określany mianem głównego antagonisty - może Portal 2 będzie prequelem? Zagadką jest również postać, w którą wcieli się gracz. Ale skoro Johnson na początku ma być tzw. sidekickiem, to być może grać będziemy jakimś jego współpracownikiem? Czas z pewnością przyniesie odpowiedzi na te pytania, chociaż premiery gry w tym roku spodziewać się nie należy. Czekamy!

Przypominam, że drugi epizod do Half-Life 2 kończy się nawiązaniem do Portalu (widoczny jest statek Borealis z logo korporacji Aperture Laboratories - a to jej laboratoriach toczyła się akcja tej niezwykłej gry logicznej). Z kolei w samym Portalu zauważalne są nawiązania do Half-Life. Chodzą słuchy, że trzeci epizod tej serii ma łączyć wątki fabularne pomiędzy HL i Portalem, a patrząc na dzisiejsze doniesienia, można wnioskować, że również i Portal 2 pełnić ma rolę łącznika pomiędzy tymi cyklami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje