Reklama

Games for Windows - LIVE darmowe

Największą barierą, jaka powstrzymywała dotychczas graczy pecetowych od korzystania z dobrodziejstw systemu Games for Windows - LIVE była konieczność płacenia abonamentu. Do wczoraj. Micrsoft wycofał się z konieczności płacenia haraczu za GfW-LIVE.

Firma Microsoft wreszcie poszła po rozum do głowy i zniosła opłaty za dostęp do systemu Games for Windows - LIVE. Od dzisiaj takie usługi jak ujednolicony profil gracza, wspólne konto achievementów, TrueSkill czy wspólna zabawa z graczami xboksowymi (obsługiwane na razie przez tylko 11 tytułów) są dostępne dla pecetowców kompletnie za darmo.

Dotychczas korzystanie z GfW-LIVE wiązało się z koniecznością opłacenia abonamentu za status konta "gold". Teraz osobom, które opłaciły ten haracz, pozostaje jeszcze możliwość gry na Xboksie, no chyba, że go nie mają... W sprawie takich przypadków Microsoft niestety milczy.

Reklama

Zniesienie abonamentu na Games for Windows - LIVE chcąc, nie chcąc powoduje zadanie pytania - dlaczego pecetowcy mogą korzystać z systemu z darmo, gdy tymczasem konsolowcy muszą wciąż za to płacić? Czyżby MS dorósł wreszcie do podjęcia decyzji o całkowitym zniesieniu abonamentu za Xbox LIVE?

Jeżeli nie teraz, to najodpowiedniejszą okazją będzie z pewnością wprowadzenie nowego Dashboarda jeszcze tej jesieni. Wiele kciuków jest trzymanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje