Reklama

Football Manager 2009 zapowiedziany

Sports Interactive ogłosiło prace nad Football Managerem 2009.

Choć to tylko formalność, komunikat ten jest ważny ze względu na zawartość, jaką kryje w sobie tegoroczne wydanie słynnej serii.

"Gra nie jest perfekcyjna, nigdy taka nie będzie, ponieważ piłka nożna sama w sobie nie jest perfekcyjna. Staramy się jednak uczynić naszą produkcję tak realistyczną, jak tylko potrafimy" - powiedział na dobry początek Roy Houghton. Nikt perfekcjonizmu po nowej odsłonie Football Managera się nie spodziewa, aczkolwiek fani serii liczą na kolejne solidne wejście na rynek.

Jak to bywa w tego typu produkcjach, diabeł tkwi w szczegółach. I rzeczywiście - tych szczegółów zmieni się od groma. Fani serii dostrzegą modyfikacje w sposobach motywowania swoich zawodników czy informacjach na temat transferów (codziennością staną się spekulacje prasowe). Pojawi się opcja zwoływania konferencji prasowych, dzięki którym gracz zbuduje relacje z wirtulanymi dziennikarzami. Zawodnicy zostaną wyposażeni w charakterystyczne dla siebie zagrania. Ciekawostką godną uwagi jest zapewne fakt, że pierwszy raz w historii serii gracz będzie mógł stworzyć menedżera płci pięknej. FM 2009 to jednak nie tylko nowe elementy, ale także poprawione te znane z poprzednich odsłon. Miles Jacobson ze Sports Interactive wskazał pięć głównych obszarów, na których zostały dokonane znaczące ulepszenia. Są nimi: relacje z zarządem, zaktualizowana baza danych zawierająca około 350 tysięcy zawodników i członków sztabu szkoleniowego, finanse poszczególnych klubów, interfejs oraz system dokonywania transferów. Ten ostatni element został zaprojektowany praktycznie od zera.

Reklama

Najważniejszą zmianą jest jednak tak oczekiwane przez wielu fanów przejście w trójwymiar przy prezentowaniu meczów. Oczywiście dla przeciwników takiego rozwiązania (a tych jest równie wielu co entuzjastów) pozostawiono także tradycyjny rzut 2D. Jacobson zapewnił, że silnik był testowany przez bardzo długi okres, a cała ekipa jest dumna z jego obecnego kształtu. To gracz zadecyduje, w jakim rzucie będzie oglądał mecz oraz jakie statystyki będą wyświetlane na ekranie równolegle z wydarzeniami na boisku.

Gra w obu wersjach (na PC/Mac i PSP) zadebiutuje 14 listopada. "Produkcja gry dobiega końca, zarówno w wersji na konsolę przenośną, jak również na pecety i Maki" - zapewnił Jacobson. Kolejne porcje informacji na temat FM-a 09 będą stopniowo ujawniane za pośrednictwem blogów, forów internetowych i komunikatów prasowych. A tymczasem zapraszamy do zapoznania się z filamami wypuszczonymi przez Sports Interactive na kanale firmy w serwisie YouTube.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje