Reklama

Farmersi

Kredyt, rentowność sprzedaży, egzekucja długu? Po takich hasłach większość z nas zmienia temat i już do niego nie wraca. Jak zatem przyjemnie przyswoić podstawową wiedzę ekonomiczną? Tak, aby dużo się nauczyć, a zarazem poznać smak rywalizacji i poczuć się jak na Dzikim Zachodzie?? Zagrać w Farmersów!

Na początku, żeby nie było nieporozumień, Farmersi.pl mają tyle wspólnego z rolnictwem co matematyka z jabłkami - można uczyć dodawania na jabłkach i jak widać można uczyć podstaw ekonomii na bizonach, krowach i kukurydzy. Jak się jednak sami szybko przekonacie, to nie krowy i kukurydza są głównymi bohaterami tej gry. Główne role odgrywają tu podaż, popyt, koszty produkcji, opłacalność eksportu i zdolność kredytowa. To właśnie z tymi pojęciami przyjdzie się graczom zmierzyć, a nie jest to wcale łatwe, gdyż przez gąszcz wirtualnego rynku przedzierają się również inni gracze, a cel mają ten sam - zarobić jak najwięcej. A że to akurat Dziki Zachód, to dodatkowo, od czasu do czasu, słuszność własnej sprawy można wesprzeć również rewolwerem. Tak jak w rzeczywistości mamy tu także zdarzenia losowe - susze, napady Indian, szarańcze - są odzwierciedleniem rzeczywistości, która nas otacza np. krachów na rynku.

Reklama

Farmerem każdy może zostać

Grać w Farmersów może każdy i to za darmo. Potrzebna jest tylko przeglądarka internetowa, otwarta głowa i minimum 10 minut dziennie. W grze wcielamy się w postać farmera na Dzikim Zachodzie, czyli na terytorium Ameryki Północnej w latach 1832-1869. Naszym zadaniem jest handel dobrami wyprodukowanymi na farmie oraz inwestowanie w ziemię, bydło i nieruchomości. Rozbudowane rynki i możliwości spekulacji sprawiają, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna. Dodatkowo rozgrywkę urozmaicają zdarzenia losowe oraz walki kowbojów, których możemy zatrudnić i użyć do ataku na farmy przeciwników.

Gra Farmersi jest grą turową. Przeliczenia mogą następować co 5/10 minut oraz co 12 lub 24 godziny. Dostępnych jest ok. 50 miast, w których toczą się rozgrywki, różniących się parametrami rynków i liczbą graczy biorących udział w grze (od 2 do 18 jednocześnie). Wybierać można również spośród pięciu różnych celów rozgrywki.

Oprócz rozgrywek standardowych, dostępny jest scenariusz fabularny Wild West i Puchar Dzikiego Zachodu. Jeśli ktoś lubi towarzystwo i czuje potrzebę bliższej współpracy, może dołączyć do jednej z wielu drużyn i grać w trybie drużynowym, mając na celu wynik całego zespołu, a nie tylko swój indywidualny.

Gra dla niebojących się myśleć

Farmersi są grą dla ambitnych i jak głosi motto gry - "dla niebojących się myśleć". Nieszablonowy i rozbudowany sposób rozgrywki jest rzeczywiście wymagający. Jednak przejrzyste wprowadzenie i przyjazny interfejs sprawiają, że początkujący bardzo szybko i bezboleśnie zrozumieją reguły gry.

Zanim podejmiemy grę z żywymi graczami, możemy potrenować w zadaniach z graczami automatycznymi. Choć przeciwnikiem w zadaniach jest sztuczna inteligencja, to szybko się one nie znudzą. Zadania tworzone są przez samych graczy i dlatego wciąż ich przybywa, a każde wymaga indywidualnego podejścia i odnalezienia innego sposobu na wygraną.

Charakterystyczną cechą gry Farmersi jest jej ciągły rozwój. Administratorzy gry wraz z graczami wciąż ulepszają grę, wprowadzając nowe elementy. Zgrana i otwarta społeczność graczy, przyjazna atmosfera na forum gry, redagowana przez graczy gazetka Farmersi Times i okazyjnie organizowane konkursy sprawiają, że na Farmersi.pl można przyjemnie spędzić czas, również poza samymi rozgrywkami.

Zainteresowanych grą zapraszamy na stronę www.farmersi.pl.

Plusy:

+ niepotrzebna instalacja, do gry wystarczy przeglądarka internetowa

+ walory edukacyjne gry

+ turowy charakter rozgrywek - nie potrzeba dużo czasu

+ mnóstwo urozmaiceń w grze, nierutynowy charakter gry

+ gracze grający za darmo mają takie same szanse jak ci z abonamentem

+ brak natrętnych reklam

Minusy:

- niektóre miasta dostępne są tylko dla graczy z abonamentem

- pod przeglądarką IE wykresy nie zawsze prawidłowo się wyświetlają

- potrzebny dostęp do internetu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje