Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dodatek do World of Warcraft bije rekordy

Najsłynniejsza obecnie gra MMORPG znana jest z podnoszenia poprzeczki w różnorakich zestawieniach.

World of Warcraft to przede wszystkim produkcja, która jest wielokrotnym rekordzistą pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy. Nie inaczej stało się z drugim już rozszerzeniem do gry Blizzarda, które ukazało się całkiem niedawno.

Reklama

World of Warcraft: Wrath of the Lich King jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą w historii. Produkcja w ciągu pierwszych 24 godzin od chwili premiery rozeszła się w liczbie 2,8 mln sztuk, zostawiając tym samym w tyle dotychczasowego rekordzistę, czyli... The Burning Crusade, czyli pierwszy dodatek do WoWa, który z wynikiem na poziomie 2,4 mln przez spory okres czasu stał na najwyższym stopniu podium.

Do bicia rekordów doszło także wewnątrz dużych sieci handlujących grami - jedną z nich jest dość spore EB Games. Tydzień, w którym Wrath of the Lich King miał swoją premierę, był najbardziej dochodowym dla firmy w całym 2008 roku. Co więcej, gdybyśmy wyłączyli z rankingu ubiegłoroczne święta Bożego Narodzenia, kiedy to ludzie szaleli na punkcie kupowania gier, pierwsze siedem dni po premierze drugiego rozszerzenia do World of Warcraft to najlepszy tydzień w całej, dość długiej historii EB Games. Chociaż WotLK ukazał się w czwartek i miał liczone jedynie dwa dni z pięciu, i tak stał się najlepiej sprzedającą się grą ekskluzywną dla jednej platformy w ciągu pierwszego tygodnia egzystencji na rynku.

Takim obrotem spraw raczej nikt nie jest zaskoczony. World of Warcraft to nie tylko ogromny sukces finansowy Blizzarda, ale również świetna gra, dlatego też drugie rozszerzenie było skazane na sukces.

Dowiedz się więcej na temat: rekordy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje