Reklama

DirectX 11 w przyszłym roku

Jak wcześniej informowaliśmy, na tegorocznej konferencji NVISION organizowanej przez firmę Nvidia, która odbędzie się pod koniec sierpnia, poznamy pierwsze informacje o jedenastej wersji DirectXa. Jednak wczoraj okazało się, że nie będziemy musieli tak długo czekać.

Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się konferencja Microsoftu, która w tym roku została nazwana Gamefest - wcześniej znana była jako Meltdown. To właśnie na niej Gigant z Redmond ma zapowiedzieć DirectX 11 i oficjalnie poinformować, że pojawi się on już w przyszłym roku.

Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez redaktorów serwisu Fudzilla, którzy powołują się na bliżej nieokreślone źródło.

Nieoficjalnie wiadomo, że DirectX 11 ma charakteryzować się wsparciem następujących technologii: Tessellation/Displacement, Multithreaded Rendering, Compute Shaders oraz Shader Model 5.0. Więcej szczegółów na ten temat poznamy w dniach 22 - 23 lipca, gdyż właśnie wtedy w Seattle trwać będzie Gamefest 2008.

Reklama

Wobec powyższego, na pierwsze wieści o DX 11 nie będziemy musieli czekać aż do 26 sierpnia, kiedy to na konferencji NVISION 08 Nvidia zaprezentuje wspomnianą technologię. O tym fakcie informowaliśmy dokładnie miesiąc temu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama