Reklama

Diablo III - plotek ciąg dalszy

Na stronie Blizzarda wyłoniła się nowa grafika mająca wyraźnie dać do zrozumienia, że plotki krążące po Internecie nie są fałszywe, a Diablo III rzeczywiście zostanie ogłoszone na Blizzard Worldwide Invitational. Pojawiły się też sugestie, że rozgrywka będzie obserwowana z pierwszoosobowej perspektywy.

Temeperatura atmosfery w internetowym półświatku graczy niebezpiecznie zbliża się do wrzenia. Wszystko to za sprawą spekulacji krążących wokół zapowiadanego ogłoszenia Diablo III. Według doniesień ma to się stać już jutro w Paryżu - podczas pierwszego dnia imprezy Blizzard Worldwide Invitational.

Organizatorzy tego wydarzenia od kilku dni raczą wszystkich na swojej oficjalnej stronie grafikami, w których rzesze graczy dopatrują się rozmaitych podtekstów. Najnowsza (możecie zobaczyć ją poniżej) ma wyraźnie wskazywać, że Diablo III nadchodzi... To oczywiście nie wszystkie rewelacje na temat trzeciej części legendarnego hack'n'slasha, jakie krążą po sieci. Pojawiły się bowiem sugestie, że jeżeli Diablo III rzeczywiście powstanie, to będzie on dysponował możliwością rozgrywki z perspektywy pierwszoosobowej. Byłby to całkowity przełom jeśli chodzi o tę markę Blizzarda.

Reklama

Diablo ostatni raz dał o sobie znać w 2001 roku, wraz z dodatkiem do drugiej części, Lord of Destruction. Minęło więc już kilka dobrych lat, w trakcie których doszło do niejednej rewolucji technologicznej. Pozostanie przy trybie izometrycznym mogłoby okazać się zgubne, z drugiej jednak strony fani Blizzarda jak chyba nikt inny są przywiązani do tradycji.

Za nieoficjalną próbę przeniesienia Diablo z rzutu izometrycznego w perspektywę pierwszoosobową uznaje się wydaną pod koniec ubiegłego roku produkcję Flaghsip Studios - Hellgate London. Tego eksperymentu nie można jednak rozpatrywać w kategoriach sukcesu. Średnia ocen gry to zaledwie 7/10, co dla fanów Blizzarda byłoby wręcz świętokradztwem. Rozwiązaniem sugerowanym przez autora powyższych sugestii mogłoby okazać się połączenie obu trybów rozgrywki (rzut izometryczny i pierwszoosobowy). Takie wyjście sprawdziło się już w kilku produkcjach, z Dawn of Warem i Company of Heroes na czele. Czy Blizzard podąży właśnie tą ścieżką? A może wprowadzi całkowitą innowację na tym polu?

Na razie podstawowym pytaniem powinno być jednak to, czy Diablo III w ogóle zostanie ogłoszone. Powinniśmy się o tym przekonać już jutro. Właśnie wtedy rozpoczyna się impreza Blizzard Worldwide Invitational.

(gram.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje