Reklama

Deus Ex 3 pewny tylko na PC

Nie jest przesądzone, na jakich platformach zagości Deus Ex 3.

Spokojni mogą być tylko właściciele pecetów - konsolowcy muszą z kolei czekać na doniesienia z obozu twórców gry.

Odkąd Deus Ex 3 został zapowiedziany, stopniowo ujawniano kolejne informacje na jego temat. Dotychczas nie poruszono natomiast tematu platform, na których produkcja studia Eidos Montreal miałaby zagościć. Uzasadnienie jest proste - kwestia ta nie została jeszcze określona.

"W tej chwili nie wiemy dokładnie na jakich platformach ukaże się gra. Możemy jedynie zapewnić, że powstanie wersja pecetowa" - powiedział główny projektant gry, Jean-Francois Dugas, w jednym z ostatnich wywiadów. Choć nikt nie przyznał tego wprost, można wnioskować, że to PC będzie główną platformą trzeciego Deus Eksa. Dugas zaznaczył również, że pomimo panujących obecnie tendencji stawiania na konsole, ekipa pracująca nad tym oczekiwanym tytułem nie zamierza robić gry w stylu konsolowym (czyli cechującej się uproszczoną rozgrywką). "Jeśli zecydujemy się na wersje konsolowe, będziemy chcieli podtrzymać złożoność. Pragniemy, by interfejs i sterowanie były proste w obsłudze, nie chcemy też podejmować ryzyka utraty tkwiącego w nich potencjału" - stwierdził.

Reklama

Konsolowcy zapewne w ciemno obstawiali, że Deus Ex 3 trafi na ich platformy, a tymczasem rzeczywistość okazuje się zgoła inna. Wcale nie oznacza to jednak, że nie mają oni jakichkolwiek szans na ujrzenie dzieła studia Eidos Montreal na swoich platformach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje