Reklama

Dance Dance Revolution w coraz większej liczbie szkół

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się akcja mająca na celu wprowadzenie do szkół publicznych mat do tańczenia oraz konsol z grami z serii DDR. To nowy pomysł na walkę z dwoma bardzo istotnymi problemami, z którymi borykają się amerykańskie dzieci: otyłością oraz brakiem ruchu.

Program zaczyna być wprowadzany powoli, szkoła po szkole. Kolejne placówki edukacyjne przekonują się do tego, że dzięki elektronicznej zabawce uczniowie z chęcią wezmą udział ćwiczeniach i w końcu będą mieć nieco ruchu. Aktualnie z dobrodziejstw Dance Dance Revolution korzysta już kilkaset szkół na terenie Stanów Zjednoczonych, a w planach jest rozszerzenie tej liczby do ponad 1500, jeszcze przed końcem tej dekady.

Pod względem wdrażania wspomnianego programu prym wiedzie stan Wirginia, w którym rozpoczęto całą akcję. Poprzedzono ją przeprowadzonymi we współpracy z lokalnym uniwersytetem badaniami nad wpływem grania w DDR na stan zdrowia.

Reklama

Nauczyciele, którzy zastosowali już tego typu niestandardowe ćwiczenia w swoich lekcjach wychowania fizycznego, nie ukrywają zadowolenia. Jak twierdzą, od czasu wprowadzenia DDR dzieci przychodzą na salę gimnastyczną z o wiele większym entuzjazmem.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: DDR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy