Reklama

Colin McRae: DiRT - 500 tys. sprzedanych kopii

Najnowsza odsłona popularnych wyścigów sygnowanych nazwiskiem Colina McRae cieszy się olbrzymią popularnością.

Jak poinformowała firma Codemasters, w pierwszym tygodniu po premierze sprzedało się ponad 500 tysięcy egzemplarzy tej produkcji. Tyle samo razy pobrano wersję demonstracyjną gry opublikowaną na komputery PC oraz konsolę X360.

Według serwisu VGCharts.com, wysoka sprzedaż gry w Stanach Zjednoczonych uplasowała ją na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się produkcji na tę konsolę i w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się gier na wszystkie platformy sprzętowe (na pierwszym miejscu znalazł się Resident Evil 4: Wii Edition).

"Sukces gry DiRT jest książkowym przykładem na to, jak połączone starania deweloperów, marketingowców i dystrybutorów wpływają na zainteresowanie konsumentów i napędzają sprzedaż" - powiedział Roud Cousens, szef Codemasters. "Przez niemal połowę pierwszego tygodnia sprzedaży gra dostępna była wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że szczyt zainteresowania na innych terytoriach dopiero nastąpi" - dodał.

Reklama

Przypominamy, że gra Colin McRae: DiRT ukazała się na komputery PC i konsole X360. Na swoją wersję czekają jeszcze posiadacze PS3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy