Reklama

Capcom o piątym Residencie na PC

Czy Resident Evil 5 pojawi się na PC? Patrząc na obecną strategię wydawniczą firmy Capcom, trudno w to wątpić.

Jej przedstawiciel zalecił cierpliwość, ponieważ decyzja w tej konkretnej sprawie jeszcze nie zapadła, ale jednocześnie zapewnił, że ta platforma jest dla japońskiego giganta bardzo ważna.

Resident Evil 5 powstaje w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360 - tak, wiemy. I nie możemy się doczekać! Ale biorąc pod uwagę fakt, że Capcom ostatnio praktycznie wszystko konwertuje również na pecety, co z wersją dla grających przy biurkach? Czy firma zastosuje tutaj standardową taktykę przyznania się do niej po premierze konsolowej i wydania kilka miesięcy później? Na to wygląda, sądząc po wypowiedzi Christiana Svenssona. "Inafune-san[Keiji Inafune - kierownik oddziału badań i developingu Capcomu, producent wykonawczy gry - dop. Renor]i ja jesteśmy wielkimi entuzjastami pecetów jako platformy do grania, a Capcom to aktywny uczestnik inicjatywy PCGA. Wierzymy w przyszłość PC i w to, że ten rynek - w przeciwieństwie do tego, co pokazują wyniki sprzedaży - ciągle rośnie" - powiedział Svensson. Ujawnił, że moment, kiedy kwatera główna japońskiego giganta ujawni decyzję o przyszłości piątego Residenta - czyli w tym i o jego przewidywanej konwersji - jeszcze nie nadszedł. "To moja nieco przydługa wersja stwierdzenia "czekajcie cierpliwie, bo sytuacja nie jest jeszcze jasna" - zakończył.

Reklama

Resident Evil 5 na PS3 i Xboksa 360 pojawi się w Ameryce Północnej i Europie tego samego dnia - trzynastego marca przyszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje