Reklama

Bethesda Softworks kończy z Oblivionem

W wywiadzie dla serwisu Next Generation, Todd Howard powtórzył słowa swojego kolegi z firmy Bethesda Softworks i zapowiedział, że Shivering Isles był ostatnim dodatkiem do czwartej odsłony cyklu The Elder Scrolls. Twórcy rozszerzenia zostali już zaangażowani w kolejny projekt studia - grę Fallout 3.

Choć informacja o zaniechaniu dalszego rozwoju gry The Elder Scrolls IV: Oblivion nie jest niespodzianką, to jednak pod znakiem zapytania stawia zapowiedź nowych plug-inów, o których w marcu wspomniał Bruce Nesmith. Skoro zespół skupił się już nad produkcją gry Fallout 3, to prawdopodobnie kolejne dodatki - niegdyś bardzo popularne wśród użytkowników konsol Xbox 360 - już nie powstaną.

Co ciekawe, Bethesda Softworks całkowicie wyklucza kwestię produkcji rozszerzeń przez inne studio, choć Oblivion nadal radzi sobie na rynku świetnie. Howard przyznał, że do cyklu The Elder Scrolls, jak i powstającego aktualnie Fallouta zespół ma bardzo osobisty stosunek. Pracujący w Bethesda Softworks ludzie nie widzą takiej możliwości, żeby przy ich dziełach grzebał ktoś obcy.

Reklama

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: howard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy