Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Będzie Bioshock 3!

Dużo się dzieje w świecie Bioshocka. Niedawno została ogłoszona wersja na PS3, cześć druga gry pojawi się w przyszłym roku, w planach jest film i, oczywiście, Bioshock 3.

Jak to się stało, że już teraz oficjalnie wiadomo o powstawaniu Bioshock 3? Pytany o datę premiery filmu, szef Take Two - Strauss Zelnick powiedział: "Prawdopodobnie film zostanie wypuszczony razem z Bioshock 3.". I nic więcej. Żadnych szczegółów. Ale przynajmniej wiadomo, że gra będzie.

Reklama

Szczegóły za to są już znane odnośnie filmowej adaptacji. Przypominamy, że reżyserią zajmie się twórca The Ring oraz wszystkich Piratów z Karaibów - Gore Verbinski, a scenariusz napisze człowiek stojący za skryptem do Aviatora - John Logan. Reżyser, w tym wywiadzie dla serwisu Cut Scene, powiedział, że nie chce zawieść graczy, bo Bioshock wywarł na nim wielkie wrażenie. Dodatkowo nie zamierza przesadzać z epickością i celuje bardziej w film pokroju Blade Runnera niż Piratów. Fani z pewnością ucieszą się, że póki co film jest planowany jako dzieło o kategorii R, bowiem Verbinski chce stworzyć wierną adaptację, w której Małe Siostrzyczki będą traktowane tak samo, jak to miało miejsce w grze. Prace nad filmem rozpoczną się w momencie, kiedy producenci otrzymają gotowy, wartościowy scenariusz.

Tymczasem w oczekiwaniu na pierwszy sequel i Bioshocka na PS3, uradujecie się z faktu, że póki co gry na PC i X360 od momentu premiery w sierpniu 2007 sprzedały się w 2,2 milionach egzemplarzy.

Dowiedz się więcej na temat: film

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje