Reklama

Avatar - tajemniczy projekt Jamesa Camerona

Ubisoft zaprosił na E3 Jamesa Camerona, zasłużonego reżysera filmowego, aby przedstawił swoją produkcję i zaanonsował nową grę o tym samym tytule - Avatar. Zapowiada się niesamowicie.

Scenariusz do filmu "Avatar" powstał już w latach 90., jednak James Cameron odłożył projekt, bo ówczesna technika nie pozwalała na jego zrealizowanie. Pierwsze zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w kwietniu 2007 roku i trwały do grudnia tego samego roku. Po nich nastał aż 2 letni okres postprodukcyjny!

Większość filmu to dzieło grafików i informatyków studia Weta Digital, którego twórcą jest Peter Jackson. W kinie podobno nie odróżnimy scen nagranych kamerą od tych stworzonych na komputerze, mało tego - cały film jest tworzony w formacie 3D! Fabuła będzie miała miejsce w XXII wieku, kiedy to były marines zostaje zesłany na niewielki ksieżyc Pandora, w celu zbadania złóż, jakimi interesuje się gatunek ludzki.

Reklama

Równolegle do filmu powstaje gra tworzona przez Ubisoft. Jej kacja rozgrywać się będzie w tym samym czasie co fabuła filmu, jednak jedna produkcja nie będą zdradzać wątków drugiej.

W grze wcielimy się w jedną z walczących na Pandorze frakcji - ludzi z korporacji RDA lub Na'vi - mierzących po 3 metry "ludziotygrysów", plemię zamieszkujące księżyc. To oznacza, że gra będzie miała zupełnie dwa różne wątki fabularne. Grafika zapowiada się wyśmienicie - tworzy ją osobne studio, a część modeli powstała w Weta Digital.

Film pojawi się w kinach w grudniu tego roku, miejmy tylko nadzieję, że gra nie okaże się kolejnym gniotem na licencji.

Dokładnej premiery growego Avatara nie podano, z pewnością będzie to jednak w 2010 roku. Produkcja ukaże się na PC oraz wszystkie konsole.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje