Reklama

Anglia otwiera klinikę dla uzależnionych od gier

Anglicy uzależnieni od takich gier jak chociażby World of Warcraft będą wreszcie mieli miejsce, w którym uzyskają fachową pomoc.

Broadway Lodge rozpoczęło leczenie osób za bardzo zafascynowanych wirtualnymi światami.

Kliniki odwykowe dla uzależnionych od gier wideo to nie nowość - mają je już Stany Zjednoczone, Chiny oraz Japonia. Teraz do zabawy dołączy też Anglia. Ośrodek Broadway Lodge zlokalizowany w mieście Weston-super-Mare jako pierwszy na terenie Wysp podjął się leczenia osób mających problem z okiełznaniem swojej pasji do elektronicznej rozrywki.

W Broadway Lodge co roku poddaje się leczeniu 400 alkoholików, hazardzistów i narkomanów. Gracze będą nowością w murach kliniki, ale już teraz personel ma przygotowany dla nich specjalny program opracowany przez inny tego typu ośrodek w Minnesocie. Dzięki niemu możliwe jest wyleczenie ludzi z uzależniania w 12 krokach. Podczas terapii korzysta się z nagrań wideo, grupowych sesji oraz zwykłych codziennych obowiązków jak mycie i odkurzanie.

Reklama

"(...) Niemniej nie można po prostu powiedzieć 23-latkowi "już nigdy nie powinieneś zaglądać do Internetu". To się nie sprawdza. Dlatego też analizujemy wszystkie problemy związane z graniem i upewniamy się, że będą oni w stanie zauważyć, kiedy sytuacja wymyka się spod ich kontroli (...) Zauważane zmiany zachowania to agresja i chaotyczny tryb życia owocujący nieregularnym odżywianiem się, snem oraz problemami z utrzymywaniem kontaktów towarzyskich" - powiedział Brian Dudley, szef kliniki.

"Nie jest typowym dla ludzi, aby wpaść w taką obsesję na punkcie gry sieciowej, że zapomina się jeść i jest się na krawędzi anoreksji lub niedożywienia (...) Wchodzi się związek z postacią w grze dzięki naturalnej endorfinie, która wytwarza się w organizmie po zabiciu przeciwnika" - dodał Peter Smith, konsultant Broadway Lodge.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: Broadway | Anglia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy