Reklama

AMD obniża ceny trzech Phenomów

Po tym, jak Intel zapowiedział znaczące obniżki swoich procesorów, firma AMD nie mogła długo milczeć. Poznaliśmy wreszcie reakcje koncernu, który postanowił, że obniży ceny trzech swoich układów z serii Phenom.

Czwartkowa wiadomość, dotycząca planów Intela na nadchodzące miesiące, z pewnością dotarła do szefów AMD. Przedstawiciele firmy oficjalnie poinformowali, że aż trzy procesory z serii Phenom będzie można nabyć taniej. Pierwszym z nich jest Phenom X3 8450 (trzyrdzeniowy), który wcześniej kosztował 125 dolarów. Teraz będzie można go nabyć za 104 zielone. Drugi układ to Phenom X4 9550 (czterordzeniowy) pracujący z częstotliwością 2,2 GHz - jego cena spadnie z 175 na 154 dolary. Natomiast trzeci to Phenom X4 9850 Black Edition (również cztery rdzenie) taktowany zegarem 2,6 GHz. Poprzednia cena, czyli 205 dolarów zamienia się na 194 dolary.

Reklama

Ewidentnie da się zauważyć, że niebawem wyjdzie sporo gier potrzebujących konkretnego sprzętu. Twórcy podzespołów, w tym właśnie AMD oraz Intel, zdają sobie z tego sprawę. Wiedzą również, że nie wszyscy gracze mogą sobie pozwolić na duże wydatki związane z ulepszeniem peceta. Dlatego też oferują coraz to bardziej interesujące oferty cenowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje