Reklama

AMD bez własnych fabryk

Prawdopodobnie z powodu kiepskiej kondycji finansowej, AMD zmieni miejsce produkowania swoich układów. Dotychczas wytwarzane były one w fabrykach należących do koncernu, które będą sukcesywnie likwidowane.

Kilkanaście dni temu AMD pozwoliło nam wysnuć wniosek, że ma problemy finansowe, informując o sprzedaży swojego działu telewizji cyfrowej. Oficjalnym powodem rezygnacji z niego jest skupienie się wyłącznie na tworzeniu podzespołów komputerowych. Niestety, po kolejnych doniesieniach, jakie napływają wprost od prezesa AMD, Dirka Meyera, mamy powody sądzić, że firmie nadal brakuje pieniędzy. Dirk Meyer udzielił wywiadu magazynowi Fortune, w którym stwierdził, że AMD nie ma zamiaru produkować swoich układów we własnych fabrykach. Stopniowo będą one zamykane, a tworzenie procesorów, chipsetów, etc. odbywać się będzie w przedsiębiorstwach, zlecających tworzenie podzespołów. Według Meyera jest to bardzo opłacalne.

Reklama

Przypomnijmy, że AMD w 2006 roku postanowiło wykupić ATI - firmę zajmującą się produkcją chipów do kart graficznych. Jak twierdzi Meyer, nie był to odpowiedni czas na taki zakup. Zarówno jego firmie, jak i ATI nie powodziło się najlepiej w tym okresie, a mało tego - cały czas oba koncerny notowały tendencję spadkową.

(gram.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama