Reklama

Age of Conan - największa beta w historii MMO?

Już ponad milion graczy zarejestrowało się do beta-testów Age of Conan, niezwykle oczekiwanego MMO Funcomu.

Przedstawiciele studia nie spotkali się z bardziej okazałymi statystykami w kwestii uczestnictwa w testach wersji beta, co jednoznacznie potwierdza popularność AoC.

Wszyscy wydawcy wchodzący na rynek z nowym projektem MMO odnoszą się do rywalizacji z World of Warcraft, dotychczasowym liderem w tej kategorii. Groźnym konkurentem dla dzieła Blizzarda może okazać się Age of Conan, którego beta-testy cieszą się niespotykanym zainteresowaniem. W tej chwili liczba testerów wersji beta przekroczyła milion osób.

"Funcom nie znalazł żadnych większych danych dotyczących gier MMO w całym świecie zachodnim" - powiedział Morten Larssen, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Funcomie. "Wierzymy, że jest to największa baza testerów w historii gatunku" - dodał.

Reklama

O zainteresowaniu AoC świadczy także popularność oficjalnej strony gry. Od początku roku odwiedziło ją 5 milionów użytkowników, a tylko w zeszłym tygodniu na stronach Conana zarejestrowało się 725 tys. osób.

Tymczasem Larssen nie jest w stanie ujawnić przewidywanej sprzedaży produkcji Funcomu, gdy ta pojawi się już na rynku. Powiedział jednak, że dane, napływające z rozmaitych sieci sklepów wskazują, że Age of Conan ma szanse stać się największą premierą w historii gatunku MMO.

Do premiery dzieła Funcomu w Europie dojdzie 23 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje