Reklama

Activision pozwane przez jednego z inwestorów

Powstanie największego niezależnego gracza na rynku elektronicznej rozrywki - podmiotu Activision Blizzard będącego efektem połączenia firm Activision oraz Vivendi Games - było jedną z najważniejszych informacji ubiegłego roku.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy uważają ten fakt za coś pozytywnego.

Z informacji ujawnionych przez agencję Bloomberg wynika, że jeden z inwestorów związanych z firmą Activision zdecydował się na pozwanie jej do sądu. Głównym powodem takiej decyzji jest przekonanie, że Activision świadomie zrezygnowało z walki o jak najlepsze warunki, na których miało się odbyć historyczne połączenie z Vivendi Games.

Przedstawiciele inwestora, firmy Wayne County Employees' Retirement System, twierdzą, że oddanie koncernowi Vivendi aż 52% udziałów w Activision Blizzard stawia w kłopotliwej sytuacji dotychczasowych akcjonariuszy związanych z Activision. Utracili oni bowiem kontrolę nad swoimi udziałami, stając się w pełni zależnymi od decyzji zarządu Vivendi Games.

Reklama

W chwili obecnej nie wiemy, czego oczekują przedstawiciele i prawnicy Wayne County Employees' Retirement System. Do rozstrzygnięcia sporu powinno jednak dojść już niedługo. Wówczas poznamy wszystkie najważniejsze szczegóły na temat sprawy.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: vivendi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy