Reklama

Activision Blizzard już prawie oficjalnie!

Największe w historii branży połączenie dwóch wydawców gier wideo - Activision i Vivendi Games - zostało ostatecznie zaakceptowane przez obie strony.

Activision Blizzard oficjalnie powstanie najpewniej jeszcze dzisiaj!

Ogłoszone po raz pierwszy w grudniu zeszłego roku połączenie firm Activision i Vivendi Games w jednego wydawcę, który stanie się największym graczem w tej branży wchodzi właśnie w życie.

Activision udało się uzyskać dla tej decyzji oficjalne poparcie ponad 92% udziałowców, chociaż jeszcze pod koniec lutego sprawy nie wyglądały w tej kwestii zbyt ciekawie. Sfinalizowanie całej transakcji przewidywane jest jeszcze dzisiaj.

Co ciekawe, chociaż to teoretycznie Vivendi Games stanie się własnością Activision (które zmienia nazwę na Activision Blizzard), to po zakończeniu wszystkich operacji na papierach wartościowych właśnie koncern Blizzarda i Sierry będzie mógł pochwalić się większościowym udziałem w nowej spółce - na poziomie 52%.

Reklama

Tak, jak już wcześniej wielokrotnie zapewniano - fuzja tych dwóch wydawniczych gigantów nie wpłynie bezpośrednio na studia developerskie, które im podlegają (takie, jak Blizzard właśnie). Otworzy natomiast przed nimi dużo większe możliwości, które - miejmy nadzieję - zostaną odpowiednio wykorzystane.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: vivendi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy