50 bestsellerów ostatnich lat

Serwis VGChartz opublikował listę 50 gier, które mogą się pochwalić największą sprzedażą od początku 2000 roku.

W czołowej dziesiątce dziewięć pozycji okupują produkcje Nintendo...

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, jaka firma zdominowała przemysł gier na przestrzeni ostatnich lat, to ranking najlepiej sprzedających się tytułów sporządzony przez VGChartz w pełni je rozwiewa. Dziewięć na dziesięć największych bestsellerów od 2000 roku to tytuły wydane przez Nintendo. W czołowej dwudziestce gry japońskiego giganta figurują piętnastokrotnie.

Na samym szczycie znajduje się oczywiście Wii Sports (tytuł startowy Wii), które może pochwalić niemal dwukrotnie większą sprzedażą (44,5 miliona), niż drugi na liście Wii Play (22,7 miliona). Hegemonię produkcji na konsole Nintendo przerywa dopiero GTA: San Andreas w wersji na PS2, sklasyfikowane na szóstej pozycji. O potędze Nintendo świadczy ponadto fakt, że w zestawieniu znajdują się dwie gry wydane jeszcze przed 2000 rokiem (8. jest Pokemon Gold/Silver, 18. Pokeon Yellow) - obie od japońskiego giganta.

Reklama

Najwięcej tytułów, spośród tych obecnych na liście, zostało wydanych w 2001 roku. Tylko trzy gry w okresie styczeń 2000 - marzec 2009 osiągnęły sprzedaż co najmniej 20 milionów egzemplarzy. Próg pięciu milionów sztuk przekroczyły 54 pozycje (a zatem cztery w ogóle nie załapały się do zestawienia).

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: 50+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy