Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Zagramy w pierwsze części Shenmue na Wii?

W majowym numerze szwedzkiego magazynu, Gamereactor możemy przeczytać plotkę odnośnie konwersji pierwszej i drugiej części Shenmue na Wii.

Autor poinformował w niej, że już niedługo wspomniany tytuł powinien dołączyć do innych wydanych przez SEGĘ klasyków na tę platformę - Nights, Bass Fishing czy House of the Dead. Jednocześnie dodaje, że nie powinniśmy spodziewać się zupełnie nowej produkcji, a jedynie remake'ów wzbogaconych o mini-gry wymagające użycia Wii Remote. Póki co jednak ani Nintendo ani SEGA nie zajęły oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Znający szwedzki mogą zapoznać się z oryginalną treścią tej krótkiej informacji:

Reklama

Przypomnijmy, iż pierwsze dwie części opowiadały historię Ryo Hazukiego, młodego adepta Hazuki Jujitsu ścigającego mordercę ojca i starającego się odkryć tajemnicę stojącą za tym zabójstwem. Są to produkcje bardzo złożone, z pewnością spore wrażenie robi ogromny, otwarty świat oraz bardzo duża możliwość interakcji z występującymi w grze postaciami. Niestety pomimo tych atutów oraz ciekawej fabuły nie odniosły komercyjnego sukcesu, a wręcz przyniosły firmie straty. Do niedawna Shenmue była najdroższą grą w historii (teraz rekord ten należy do GTA IV), trafiła nawet do Księgi Rekordów Guinnesa - na jej produkcję wydano aż 70 milionów dolarów. Nic więc dziwnego, że SEGA nie paliła się z wydaniem trzeciej części serii, która podobno była już ukończona. Cykl zyskał jednak sporą rzeszę fanów, którzy wciąż nie chcą dać za wygraną - na tej stronie możemy podpisać petycję mającą na celu ukazanie firmie SEGA, jak wielu fanów posiada Shenmue, a tym samym skłonienia jej do wydania trójki. Do tej pory petycja została popisana przez ponad 52500 osób.

Biorąc pod uwagę straty jakie gry przyniosły, niechęć wydawcy do wypuszczenia Shenmue III oraz osadzonej w tych samych realiach MMO - Shenmue Online, możemy mieć poważne wątpliwości, co do ewentualnego remake-u gier na Wii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje