Wii wyprzedane w Europie, DS bije rekordy

Korporacja Nintendo poinformowała o rezultatach premiery swojej konsoli stacjonarnej Wii wyposażonej w innowacyjny kontroler zawierający czujniki ruchu. Okazuje się, że firma sprzedała wszystkie dostarczone na Stary Kontynent urządzenia w ciągu zaledwie dwóch dni.

Ostatni tydzień okazał się też ogromnym sukcesem mobilnych urządzeń Dual Screen.

Japoński producent sprzedał w dniach od 8 do 9 grudnia 325 tysięcy egzemplarzy Wii. Tym samym urządzenie to jest już teraz najszybciej sprzedającą się konsolą do gier w historii.

Najpopularniejszą grą okazał się RPG "The Legend of Zelda: Twilight Princess". Sprzedano 240 tysięcy kopii gry, czyli w swojej kolekcji ma ją aż 74% posiadaczy Wii. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też zestawy z grą "Wii Play" dołączoną do kontrolerów Wiimote - sięgnęło po nie ponad 50% świeżo upieczonych nabywców konsoli.

Przy okazji w ciągu poprzedniego tygodnia w Europie sprzedano ponad 515 tysięcy egzemplarzy mobilnych konsoli Dual Screen. Był to najlepszy tydzień sprzedaży urządzenia w Europie od dnia jego premiery. Do tej pory na Starym Kontynencie sprzedano już ponad 8,5 miliona tych platform.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rekordy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy