Coraz słabsze święta Wii

Już w minione święta Nintendo zanotowało spadek sprzedaży Wii i gier przeznaczonych na tę konsolę.

Zanosi się na to, że ta tendencja utrzyma się i w tym roku.

Firma analityczna Cowen Group przeprowadziła ostatnio badania rynku gier wideo, które miały pokazać jak zarysuje się przyszłość tej branży w najbliższym okresie świątecznym. Najważniejszy wniosek - Wii traci popularność na rzecz PlayStation 3.

Z przeprowadzonych ankiet wynika, że wśród osób nieposiadających jeszcze żadnego sprzętu do gier, aż 21 % pytanych wyrażało chęć zakupu PlayStation 3. Jednak nie jest to szczyt podium - czarnulka wciąż jest za Wii, które znalazło się na liście życzeń 26% ankietowanych. Na ostatnim miejscu znalazł się Xbox 360, który może pocieszyć się wynikiem 12%.

Reklama

Podobną tendencję widać w grach - amerykańscy posiadacze Wii w aktualnej sytuacji ekonomicznej wolą odpuścić sobie zakup nowych tytułów. Z kolei bawiący się przy Xboksie 360 i PlayStation 3 są bardziej związani z tym hobby, co powoduje, że zakup nowych gier jest wyżej na ich liście priorytetów. Widać to już nawet po Electronic Arts, które już straciło zaufanie do tego rynku.

Obecnie sytuacja cenowa poszczególnych platform w USA wygląda dość ciekawie. 199 USD kosztuje Wii i Xbox 360 Arcade, natomiast za wersję Elite konsoli Microsoftu sprzedawcy liczą sobie 299 USD. Tyle samo, co za PlayStation 3 Slim, które oprócz możliwości gier może pochwalić się jeszcze Blu-Rayem.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: święta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama