Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Calling - horror na Wii

Nawet na Nintendo Wii trafiają się mroczniejsze produkcje dla starszych graczy.

Taki ma być zapowiedziany właśnie horror o tytule Calling.

Reklama

Nintendo Wii kojarzone jest raczej z grami prostymi, łatwymi i przyjemnymi. Dlatego wiadomość o każdym tytule, który odbiega od tego wizerunku budzi olbrzymie zainteresowanie. Nie inaczej jest w przypadku zapowiedzi Konami, które wyda na Wii rasowy horror zatytułowany Calling.

Za produkcję odpowiada studio Hudson Soft, które do tej pory stworzyło głównie kilka odsłon Bombermana na różne platformy. Calling ma wykorzystywać Wiilota, jako telefon komórkowy, którym gracz będzie odbierał połączenia ze świata duchów. Interesujące jest wykorzystanie wbudowanego w kontroler głośnika, którego zniekształcone dźwięki wprowadzić mają atmosferę niepokoju. Sama rozgrywka ma skupiać się głównie na rozwiązywaniu zagadek i elementach przygodowych.

Historia opowiada o tajemniczej stronie internetowej, której użytkownicy zapadają w śmiertelną śpiączkę. Ci, którym udało się wejść na czat na stronie odbierają tajemniczy telefon z "Otchłani" i trafiają do swoistego czyśćca. To właśnie tam będzie się toczyć większość gry.

Znając Konami można spodziewać się rychłego uruchomienia strony internetowej, która będzie odpowiednikiem tej z gry i elementem szeptanego marketingu. Calling ma trafić do sprzedaży na początku 2010 roku.

Dowiedz się więcej na temat: horrory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje