Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Będziemy wkrótce oglądać filmy na DVD na Wii?

Oficjalnie Wii nie jest w stanie odtwarzać filmów na DVD - tak przynajmniej utrzymuje Nintendo, które chciało w ten sposób podobno zmniejszyć koszty produkcji konsoli.

Jak jednak dowiodła grupa hackerów, to nie do końca prawda. Być może odebrali oni w ten sposób asa w rękawie Big N...

Reklama

Nie raz już słyszeliśmy od oficjeli "firmy hydraulika", że nie wszystkie jeszcze niespodzianki odnośnie Wii zostały pokazane światu. Czyżby chodziło o ukrytą możliwość odtwarzania filmów? Hackerom udało się stworzyć płytkę bootującą, przy pomocy której można już teraz to robić. Trzeba mieć jeszcze przy okazji "przerobioną" konsolę i już nic nie stoi na przeszkodzie, by oglądać obrazy w formacie DVD-Video.

Jedyne co wówczas musimy zrobić, to ściągnąć odpowiednie oprogramowanie, nagrać je na płytkę i odpalić na "przerobionej" konsoli - po chwili ukaże się stosowne menu. Wystarczy wtedy wyjąć płytkę bootującą i włożyć dowolny film na DVD i już można cieszyć się z nowego odtwarzacza.

Co na to Nintendo? Na razie pozostawia sprawę bez komentarza. Pytanie jest jedno - dlaczego samo Big N nie wypuści podobnej płytki albo stosownej aktualizacji firmware'u umożliwiającej odtwarzanie filmów? Z pewnością byłaby ona ciepło przyjęta przez wszystkich, którzy nie chcą "przerabiać" swoich konsol.

Dowiedz się więcej na temat: filmy | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje