Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Do Polski trafi przydatny gadżet Nokii - Nokia Treasure Tag

Reklama

Koniec z wiecznie zawieruszonymi kluczami - dzięki Nokia Treasure Tag użyjemy smartfona, by szybko zlokalizować zgubę.

Jeżeli znajdujecie się w mniejszości i nigdy nie zdarzyło wam się zgubić niczego istotnego - na przykład kluczy lub portfela - informacja ta prawdopodobnie was nie zainteresuje. Wszyscy inni mogą już natomiast zacierać ręce, oto bowiem na rynek polski trafia Nokia Treasure Tag, czyli rozwiązanie problemów właścicieli telefonów z systemem Windows Phone, którym od czasu do czasu zdarza się zwyczajnie zapomnieć, gdzie coś położyli.

Nokia Treasure Tag jest niewielkie - wymiary urządzenia to 30 na 30 na 10 centymetrów - dzięki czemu bez problemu można przypiąć je do przedmiotu, który zdarza nam się zgubić. Dzięki wytrzymałej baterii i technologii "Bluetooth low energy" na jednym naładowaniu pracować może ponoć aż pół roku. A skoro Bluetooth, to domyśliliście się już zapewne, jak działa nowa zabawka Nokii.

Aby znaleźć zgubiony przedmiot, do którego przypięliśmy Nokia Treasure Tag, wystarczy ściągnąć ze sklepu Windows Phone aplikację dedykowaną Nokia Treasure Tag. Oba urządzenia mogą emitować dźwięk jeśli zbytnio oddalą się od siebie, a kiedy stracą się "z oczu", za pomocą usługi HERE zapisana zostanie ostatnia lokalizacja przedmiotu.

Nokia Treasure Tag kosztować będzie niecałe 100 złotych i dostępny będzie w czterech kolorach - białym, czarnym, niebieskim oraz żółtym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje