Wyniki:
- Devils.one - PDW 0:1
- Gentlemen’s Gaming - Komil&Friends 0:1
- Team ESCA Gaming - Illuminar Gaming 1:0
- AGO ROGUE - K1CK 1:0
Już podczas zapowiedzi szóstego sezonu wspominaliśmy, że bardzo dużo zmieniło się w ostatnim offseasonie. Większość drużyn wyniki z wiosennych rozgrywek zmotywowały do dokonania kilku roszad. Niektóre organizacje zdecydowały się nawet na przeprowadzenie rewolucji i wrzucenie świeżego składu do szóstego sezonu.
Po pierwszym dniu jedna rzecz pozostaje taka sama jak w paru poprzednich sezonach - AGO ROGUE jest dalej na szczycie. Podopieczni Klaja w ostatnim wczorajszym spotkaniu stanęli przeciwko teoretycznie najsilniejszemu rywalowi w stawce. Nowe twarze w K1CK i hype wokół poczynionych przez organizację zmian nie zbiły jednak z tropu obrońców tytułu. AGO w 33 minuty rozprawiło się z rywalem, całkowicie dominując spotkanie. Lucker dorobił się swojego pierwszego MVP, a drużyna w podręcznikowy sposób wykorzystała przewagę zdobytą we wczesnej fazie gry.
Stomp AGO przeciwko K1CK nie oznacza oczywiście od razu, że tak będzie wyglądać reszta tego sezonu. AGO w pierwszych tygodniach może sporo zyskać właśnie na tym, że nie zrobiło żadnych zmian. Wszyscy się znają, są zgrani, nauczeni odpowiedniej komunikacji i mają przewagę nad innymi ekipami, które jeszcze wypracowują chemię wewnątrz drużyny. Bardzo podobną sytuację mieliśmy w wiosennym splicie LCS, kiedy 100 Thieves zdecydowało się wykupić czterech graczy Golden Guardians.
Największą niespodzianką pierwszego dnia była oczywiście porażka Illuminar Gaming. IHG dorobiło się zupełnie nowego składu i dalej ciężko jest stwierdzić, jak duże są możliwości tych zawodników. Wielu fanów wciąż budowało jednak oczekiwania względem organizacji w oparciu o to, co udało się osiągnąć wiosną tego roku. Porażka IHG, szczególnie w takim stylu, boli więc zapewne wielu kibiców. Team ESCA Gaming pokazało się z kolei z bardzo dobrej strony. Mimo źle wyglądającej dla nich gry w początkowej fazie byli w stanie wykorzystać charakter swojej kompozycji i wrócić z przewagi sześciu tysięcy złota, kiedy scaling wreszcie stanął po ich stronie.
Kilka wątpliwości powinien wyjaśnić drugi dzień pierwszego tygodnia. PDW, które rozpoczęło swoją przygodę z szóstym sezonem od kapitalnego występu Czajka, zmierzy się z Illuminar Gaming. Przed rozpoczęciem rozgrywek były to drużyny uważane za kandydatów do walki o trzecie miejsce w lidze. Zobaczymy również spotkanie pomiędzy dwoma zwycięzcami pierwszego dnia, Komil&Friends oraz Team ESCA Gaming. Bezpośrednie starcie między tymi ekipami powinno rozjaśnić nam temat formy tych ekip i pokazać, kto ma potencjalnie większe szanse na wdarcie się do upragnionego TOP5.