Legendy nadziejami esportu
W polskim esporcie trudno znaleźć bardziej doświadczonych i jednocześnie utytułowanych zawodników jak "TaZ" i "NEO". Para ta przez lata stanowiła czołówkę światowej sceny Counter-Strike’a. Począwszy od wersji 1.6, skończywszy na CS:GO. Młodszym fanom znani są głównie z sukcesów w barwach Virtus.pro, lecz obaj zawodnicy mieli także później swoje dłuższe lub krótsze epizody też w innych zespołach. "TaZ" reprezentował Team Kinguin/devils.one oraz Aristocracy, a "NEO" grywał w barwach FaZe Clanu.
Obu graczom jednak rozłąka nie przyniosła wielkich sukcesów. Największe osiągali, gdy grali wspólnie w jednej drużynie. Legendy w późniejszym etapie Aristocracy spotkały się ze sobą na serwerze i poczuli znów chemię.
To właśnie wtedy wykiełkował pomysł wspólnego projektu, który ma być czymś więcej niż kolejną organizacją. Ma być to krok w rozwoju polskiego CS:GO, który od kilku lat znajduje się w dużym kryzysie. 18 maja ujrzał on światło dzienne.
Po Virtus.pro grałem dla kolejnych organizacji, ale nie miałem szczęścia zostać w którejś na dłużej. W każdym przypadku trawiły nas problemy nie do końca zależne od formy drużyny. Po latach gry na najwyższym poziomie nadal czuję głód walki i wygrywania, ale chciałem to robić w pełni na własnych zasadach, na własną odpowiedzialność i według własnej długofalowej wizji. Nie wierzyłem, że któraś z organizacji da mi taką elastyczność. Tworząc własny e-sportowy dom z Filipem wiemy, że to do nas będzie należeć ostatnie słowo. Jesteśmy też podekscytowani współpracą z Red Bullem. Zaangażowanie tej marki to wielkie wyróżnienie dla naszej nowej organizacji.
Honoris - nowa jakość esportu?
Projekt nosi nazwę Honoris.gg. Na razie będzie miał skład jedynie CS:GO. Reprezentować go będą: "TaZ", "NEO", "STOMP", "PRISM" oraz "reiko". Trzej pierwsi znani są doskonale większej liczbie fanów popularnego FPSa. Dwaj ostatni nieco mniej.
"PRISM" w przeszłości reprezentował Pompę Team, testowany był również przez x-kom AGO, lecz nie doszło do podpisania kontraktu z "Jastrzębiami". "Reiko" natomiast najbardziej znany jest z występów w barwach Codewise Unicorns. W barwach "Jednorożców" zajął między innymi 3-4 miejsce w Games Clash Masters 2019 - MEET POINT.
Podjęcie decyzji o połączeniu sił przy tworzeniu długoterminowego projektu e-sportowego, nie zajęło nam dużo czasu. Znamy się z Wiktorem od lat, razem przeżyliśmy wiele zarówno dobrych, jak i gorszych momentów co tylko umocniło nasze relacje. To ważne, kiedy w grę wchodzi tworzenie wspólnej organizacji. Mamy także takie same ambicje sportowe dzięki czemu chcemy dalej grać, ale też i dzielić się naszym doświadczeniem z młodszymi zawodnikami, co jest jednym z ważniejszych celów Honoris.
Można zatem wywnioskować, że skład jest połączenia doświadczenia z młodością. "Łącznikiem" jest "STOMP", który od kilku lat jest aktywny na polskiej scenie CS:GO, lecz nie ma on aż tak wielkiego doświadczenia jak jego starsi koledzy z nowej drużyny.

Podczas wideokonferencji zwołanej w celu ogłoszenia organizacji, Wojtas przyznał, że to dla niego oraz Filipa Kubskiego nowa sytuacja, lecz projekt był w głowie od dawna.
Teraz jako nie tylko gracze, ale także właściciele organizacji będą mieli szansę na znalezienie nowych talentów, którzy wypłyną na szersze wody. Obaj dowodzący podczas transmisji na żywo prowadzonej przez Łukasza "Hermes" Pożyczka przedstawili logo, koszulki oraz skrót - HNRS. Głównym sponsorem projektu jest producent napojów energetycznych, firma Red Bull.
Oficjalny skład:
- Wiktor "TaZ" Wojtas
- Filip "NEO" Kubski
- Daniel "STOMP" Płomiński
- Wojciech "PRISM" Zięba
- Kamil "reiko" Cegiełko