Zapowiedziano rozszerzenie do niezależnego Rain World

Przygotowane przez dwójkę niezależnych developerów Rain World doczeka się dużego dodatku, który wprowadzi szereg nowości.

Istnienie rozszerzenia ujawniono we wpisie opublikowanym na stronie projektu w serwisie Kickstarter, w którym autorzy zebrali pieniądze na stworzenie podstawowej gry. DLC przyniesie ze sobą między innymi tryb multiplayer.

Reklama

W wariancie sieciowym do rywalizacji stanie maksymalnie czwórka graczy. Szczegółów na temat właściwej rozgrywki nie podano, ale twórcy wspominają o wyzwaniach realizowanych na ponad 50 zróżnicowanych arenach.

W dodatku znajdą się też dwie kolejne postacie, którymi pokierujemy w trakcie zabawy. Twórcy zdecydowali się jednak na dosyć nietypowe rozwiązanie - bohaterowie będą symbolizowali określony poziom trudności.

Pierwszym nowym podopiecznym jest żółty stworek (połączenie kota i ślimaka) - Monk. Istota jest słabsza od pozostałych pobratymców, ale jednocześnie wrodzy łowcy wykazują mniejszą chęć do przeprowadzania ataku.

Druga postać - różowy Hunter - jest zupełnym przeciwieństwem. Dysponuje większą siłą, ale do przeżycia musi polować na większych osobników, w tym między innymi jaszczurki. To zaś oznacza, że stopień wyzwania rośnie.

Autorzy jednak na tym nie poprzestali. Bohaterowie, którzy zostaną wprowadzeni w dodatku, otrzymają własne światy z unikalnymi ekosystemami. Dzięki temu nawet zabawa na innych poziomach trudności dostarczy innych wrażeń.

Developerzy mają również w planach kolejną porcję wrogich drapieżników, roślin czy zachowujących neutralność stworów. Dodatek wprowadzi też obsługę Warsztatu Steama, co w słynnym serwisie dystrybucji cyfrowej umożliwi fanom publikowanie własnych modyfikacji.

W Rain World przejmujemy kontrolę nad istotą będącą połączeniem kota i ślimaka. Zadaniem jest przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku. Zabawa sprowadza się do polowania na słabszych oponentów i unikania większych oraz silniejszych bestii. Wydarzenia ukazano w formule znanej z platformówek.

Data premiery oraz nazwa przygotowywanego dodatku nie jest znana. Nie wiadomo też czy rozszerzenie będzie darmowe czy też przyjdzie nam za nie zapłacić.

Dowiedz się więcej na temat: Rain World

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje