Ujawniono zwycięzców tegorocznego The Game Awards - dodatek do Wiedźmina 3 ze statuetką

Impreza The Game Awards to oczywiście nie tylko materiały z powstających gier, ale przede wszystkim także nagrody dla najlepszych produkcji mijającego roku. Jedną ze statuetek otrzymał drugi dodatek do Wiedźmina 3.

Zwycięzcą w najważniejszej kategorii - a więc gry roku - okazało się nastawione na zabawę sieciową Overwatch. Strzelanka opracowana przez studio Blizzard została uznana za lepszą od takich tytułów, jak Titanfall 2 czy Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Reklama

Nie zabrakło również rodzimych wątków. Nagrodę dla najlepszej produkcji z gatunku RPG otrzymało Krew i Wino, a więc rozszerzenie do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Dodatek przygotowany przez polskie CD Projekt RED pokonał nawet samodzielne pozycje - Dark Souls 3 i Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Pełną listę zwycięzców można znaleźć poniżej:

Gra roku:

  • Zwycięzca - Overwatch (Blizzard)
  • DOOM (id Software/Bethesda)
  • Inside (Playdead)
  • Titanfall 2 (Respawn/Electronic Arts)
  • Uncharted 4: Kres złodzieja (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsze studio:

  • Zwycięzca - Blizzard (za Overwatch)
  • DICE (za Battlefield 1)
  • id Software (za DOOM)
  • Naughty Dog (za Uncharted 4: Kres złodzieja)
  • Respawn (za Titanfall 2)

Najlepsza narracja:

  • Zwycięzca - Uncharted 4: Kres Złodzieja (Naughty Dog/SIE)
  • Firewatch (Campo Santo)
  • Inside (Playdead)
  • Mafia III (Hangar 13/2K)
  • Oxenfree (Night School Studio)

Najlepszy kierunek artystyczny:

  • Zwycięzca - Inside (Playdead)
  • Abzu (Giant Squid/505)
  • Firewatch (Campo Santo)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Uncharted 4: Kres Złodzieja (Naughty Dog/SIE)

Najlepszy projekt dźwięku i muzyki:

  • Zwycięzca - DOOM (id/Bethesda)
  • Battlefield 1 (DICE/EA)
  • Inside (Playdead)
  • Rez Infinite (Enhance Games)
  • Thumper (Drool)

Najlepszy występ:

  • Zwycięzca - Nolan North jako Nathan Drake, Uncharted 4: Kres Złodzieja
  • Alex Hernandez jako Lincoln Clay, Mafia III
  • Cissy Jones jako Delilah, Firewatch
  • Emily Rose jako Elena, Uncharted 4: Kres Złodzieja
  • Rich Summer jako Henry, Firewatch
  • Troy Baker jako Sam Drake, Uncharted 4: Kres Złodzieja

Gra, która wywołała największy wpływ:

  • Zwycięzca - That Dragon, Cancer (Numinous Games)
  • 1979 Revolution (iNK Stories)
  • Block’hood (Plethora Project/Devolver Digital)
  • Orwell (Osmotic Studios/Surprise Attack)
  • Sea Hero Quest (Glitchers)

Najlepsza gra niezależna:

  • Zwycięzca - Inside (Playdead)
  • Firewatch (Campo Santo)
  • Hyper Light Drifter (Heart Machine)
  • Stardew Valley (ConcernedApe/Chucklefish Games)
  • The Witness (Thelka, Inc.)

Najlepsza gra na konsole przenośne i urządzenia mobilne:

  • Zwycięzca - Pokemon Go (Niantic)
  • Clash Royale (Supercell)
  • Fire Emblem Fates (Intelligent Systems/Nintendo)
  • Monster Hunter Generations (Capcom)
  • Severed (DrinkBox Studios)

Najlepsza gra na urządzenia VR:

  • Zwycięzca - Rez Infinite (Enhance Games)
  • Batman: Arkham VR (Rocksteady Studios/WBIE)
  • EVE: Valkyrie (CCP Games)
  • Job Simulator (Owlchemy Labs)
  • Thumper (Drool)

Najlepsza gra akcji:

  • Zwycięzca - DOOM (id Software/Bethesda Softworks)
  • Battlefield 1 (DICE/EA)
  • Gears of War 4 (The Coalition/Microsoft Studios)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Titanfall 2 (Respawn/EA)

Najlepsza przygodowa z elementami akcji:

  • Zwycięzca - Dishonored 2 (Arkane Studios/Bethesda Softworks)
  • Hitman (IO Interactive/Square-Enix)
  • Hyper Light Drifter (Heart Machine)
  • Ratchet & Clank (Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment)
  • Uncharted 4: Kres Złodzieja (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza gra RPG:

  • Zwycięzca - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino (CD Projekt RED)
  • Dark Souls 3 (FromSoftware/Bandai Namco Entertainment)
  • Deus Ex: Rozłam Ludzkości (Eidos Montreal/Square-Enix)
  • World of Warcraft: Legion (Blizzard)
  • Xenoblade Chronicles X (Monolith Soft/Nintendo)

Najlepsza bijatyka:

  • Zwycięzca - Street Fighter V (Capcom)
  • Killer Instinct Season 3 (Iron Galaxy Studios/Microsoft Studios)
  • King of Fighters XIV (SNK/Atlus USA)
  • Pokken Tournament (Bandai Namco Studios/The Pokemon Co.)

Najlepsza strategia:

  • Zwycięzca - Civilization 6 (Firaxis Games/2K)
  • Fire Emblem Fates (Intelligent Systems/Nintendo)
  • The Banner Saga 2 (Stoic Studio/Versus Evil)
  • Total War: Warhammer (Creative Assembly/Sega)
  • XCOM 2 (Firaxis Games/2K)

Najlepsza gra rodzinna:

  • Zwycięzca - Pokemon Go (Niantic)
  • Dragon Quest Builders (Square Enix)
  • Lego Star Wars: Przebudzenie Mocy (TT Fusion/WBIE)
  • Ratchet & Clank (Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment)
  • Skylanders: Imaginators (Toy for Bob/Activision)

Najlepsza gra sportowa i wyścigowa:

  • Zwycięzca - Forza Horizon 3 (Playground Games/Microsoft Studios)
  • FIFA 17 (EA Canada/EA Sports)
  • MLB The Show 16 (SCE San Diego Studio/SIE)
  • NBA 2K17 (Visual Concepts/2K Sports)
  • Pro Evolution Soccer 2017 (PES Productions/Konami)

Najlepszy multiplayer:

  • Zwycięzca - Overwatch (Blizzard)
  • Battlefield 1 (DICE/EA)
  • Gears of War 4 (The Coalition/Microsoft Studios)
  • Overcooked (Ghost Town Games/Team 17)
  • Titanfall 2 (Respawn/EA)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Najbardziej oczekiwana gra:

  • Zwycięzca - The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)
  • God of War (Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment)
  • Horizon: Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)
  • Mass Effect: Andromeda (Bioware/EA)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Najbardziej wpływowy gracz:

  • Zwycięzca - Boogie2988
  • AngryJoeShow
  • Danny O’Dwyer
  • JackSepticEye
  • Lirik

Najlepszy fanowski projekt:

  • Zwycięzca - Enderal: The Shards of Order
  • Brutal Doom 64
  • Project A2MR (wycofane)
  • Pokemon Uranium (wycofane)

Najlepszy zawodowy gracz:

  • Zwycięzca - Coldzera - Marcelo David (SK Gaming, Counter-Strike: Global Offensive)
  • Faker - Lee Sang-hyeok (SK Telecom T1, League of Legends)
  • ByuN -Hyun Woo (Starcraft 2)
  • Infiltrator - Lee Seeon-woo (Team Razer, Street Fighter V)
  • Hungrybox - Juan Debiedma (Team Liquid, Super Smash Bros.)

Najlepsza drużyna esportowa:

  • Zwycięzca - Cloud 9
  • SK Telecom T1 (League of Legends)
  • Wings Gaming (DOTA2)
  • SK Gaming
  • ROX Tigers (League of Legends)

Najlepsza gra esportowa:

  • Zwycięzca - Overwatch (Blizzard)
  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
  • DOTA2 (Valve)
  • League of Legends (Riot)
  • Street Fighter V (Capcom)
Dowiedz się więcej na temat: The Game Awards

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje