Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Radeon R9 380X - nowa karta już dostępna

Czy nowy układ z rodziny R9 okaże się trafnym wyborem dla osób, które poszukują maksymalnych możliwości za rozsądną cenę?

Miał być złotym środkiem, kartą idealnie wpasowującą się pomiędzy Radeona R9 380, a R9 390. Kartą która poradzi sobie z pełnymi detalami w Full HD, ale dostępną w niższej cenie, niż dzierżący tytuł najpopularniejszej dedykowanej karty graficznej wśród użytkowników Steama GeForce GTX 970. Z ceną się udało, bo w momencie premiery Radeon R9 380X kosztuje około 1100 złotych, z wydajnością natomiast...

Reklama

...z wydajnością natomiast już tak różowo nie jest. Radeon R9 380X jest - w porównaniu do niemal czteroletniego układu z Radeona R9 380 - konstrukcją znacznie nowocześniejszą. Pierwsze niezależne testy pokazują jednak, że różnica między tymi kartami w wersji z taką samą ilością pamięci (bo R9 380 dostępny jest także z 2 GB RAM-u, ale wtedy nie ma szans w wyższych rozdzielczościach lub bardziej wymagających tytułach, jak na przykład ostatni Assassin’s Creed Syndicate) jest niewielka.

Jak niewielka? W Full HD przy pełnych detalach w Wiedźminie 3 to niecałe 2 fpsy więcej (przy około 30), w Fallout 4 niecałe 3 fpsy (przy średnio 40), podczas gdy 390 jest szybszy odpowiednio o około 8 i 16 fpsów. Podobnie wygląda to w porównaniu do GTX-a 960 w wersji z 4 GB RAM-u, który osiąga bardzo podobną wydajność co Radeon R9 380.

Nowsza karta AMD może się wprawdzie pochwalić lepszą wydajnością energetyczną (choć gorszą niż GeForce), ale obecnie trzeba za to zapłacić 300 złotych.

Dowiedz się więcej na temat: Radeon

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje