Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Przygodówka Cyanide & Happiness Adventure Game sfinansowana na Kickstarterze

​Kilka dni temu na Kickstarterze ruszyła zbiórka pieniędzy na grę Cyanide & Happiness Adventure Game, opartą na popularnym komiksem internetowym przygodówkę 2D z gatunku point and click inspirowaną klasykami gatunku, takimi jak The Secret of Monkey Island oraz Grim Fandango. Jako że komiks cieszy się wielką popularnością, nie dziwi wcale, że pieniądze udało się zebrać w mgnieniu oka.

Bohaterem Cyanide & Happiness Adventure Game będzie Cooper "Coop" McCarthy, który zrobi wszystko, co w jego mocy, aby dotrwać do końca szkoły i nie wikłać się w apokalipsę. Niestety, czeka go bardzo ciężki rok. Na swojej drodze Coop napotka oczywiście całą plejadę znanych z komiksu postaci. Całość okraszona zostanie charakterystycznym humorem i grafiką, która przypominała będzie filmy animowane C&H.

Reklama

Na razie w planach twórców jest wyłącznie wersja PC, ale jest szansa na to, że gra trafi też na inne platformy sprzętowe. Wszystko będzie zależało oczywiście od wysokości pozyskanych środków. Na sfinansowanie produkcji Cyanide & Happiness potrzebowało 300 tysięcy dolarów. Zdobycie większej ilości pieniędzy pozwoli m.in. na wydłużenie fabuły i dodanie kilku zadań pobocznych. Sama gra została wyceniona na 25 dolarów. Do końca zbiórki pozostały 24 dni. Trzymamy kciuki!

Dowiedz się więcej na temat: Cyanide & Happiness Adventure Game

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje