"Korzenie niebios" - nowa powieść z serii Uniwersum Metra 2033 już w księgarniach

Środa, 8 maja 2013 (15:19)

Nakładem wydawnictwa Insignis ukazała się i właśnie dziś trafiła do księgarń pierwsza powieść z serii Uniwersum Metra 2033, której akcja toczy się poza Rosją, a jej autorem jest nie-Rosjanin.

Zdjęcie

Korzenie Niebios /materiały prasowe

Pogrążone w nuklearnej zimie Włochy. Gruzy Wiecznego Miasta. Kościołowi katolickiemu, Kościołowi bez papieża, przewodzi kardynał kamerling - ostatni członek kolegium kardynalskiego.

Z Nowego Watykanu, ulokowanego w katakumbach św. Kaliksta, wyrusza ekspedycja, która ma odszukać patriarchę Wenecji. Niewiarygodne opowieści głoszą, że jest on więźniem gdzieś na północ od Rawenny. Jezuicie, ojcu Danielsowi, towarzyszyć będzie siedmiu żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej.

Droga przez słoneczne niegdyś krajobrazy Italii naznaczona jest krwią, bólem i obłędem. Sceny rodem z najgorszego koszmaru sprawiają, że Daniels zaczyna wątpić w sens misji Kościoła. Dwuznaczne zachowania gwardzistów budzą zaś podejrzenia co do prawdziwego celu wyprawy. Jaki będzie jej kres?

Artykuł pochodzi z kategorii: Newsy

Zobacz również

  • EA zmienia podejście i przesuwa premiery gier

    Jeżeli czekacie na nowego Dragon Age'a, to poczekacie miesiąc dłużej. Jeżeli interesuje was Battlefield Hardline, to spodziewajcie się go nie na jesień, ale dopiero w przyszłym roku. więcej