Kłopoty Cyberpunka 2077 kosztowały założycieli CD Projekt miliard dolarów

​Negatywny odbiór Cyberpunka 2077 głównie w wersjach na PS4 oraz Xbox One kosztował założycieli CD Projekt około miliard dolarów. Warto wspomnieć, że polska spółka zaliczyła, zaraz po premierze CP 2077, poważny spadek na giełdzie.

Cyberpunk 2077 po trzykrotnym przełożeniu premiery zadebiutował 10 grudnia i wywołał niemałe kontrowersje głównie ze względu na jakość wersji na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Uruchomiło to tym samym kolejną telenowelę z najnowszą grą CD Projekt RED w roli głównej, która zapewne w mediach będzie jeszcze trwała tygodniami, jeżeli nie miesiącami, ponieważ naprawienie tego, co się da, zajmie deweloperom dłuższy czas.

Pojawienie się tytułu negatywnie odbiło się na wartości giełdowej rodzimego studia, którego akcje zaliczyły dość poważny spadek, ale okazuje się, że również szefostwo firmy przeżywa gorszy okres.

Reklama

Jak informuje Bloomberg problemy techniczne CP 2077 kosztowały założycieli CD Projekt przeszło miliard dolarów i to zapewne nie koniec kryzysowego momentu w historii spółki. Przytoczony serwis podkreśla, że utrata zbudowanego na przestrzeni minionych lat wizerunku (głównie za sprawą Wiedźmina 3: Dziki Gon), w tym zaufania klientów, jest tylko pewnym procentem kłopotów trapiących zarząd.

Tomasz Rodak, analityk z Banku Ochrony Środowiska twierdzi, że CD Projekt w krótkiej chwili zmieniło się z najbardziej uwielbianego w najbardziej znienawidzony. Specjalista podkreśla, iż chociaż przywrócenie zaufania jest możliwe, to zajmie ono mnóstwo czasu i pochłonie wiele wysiłku.

Analitycy są zgodni, co do tego, że eliminacja błędów trapiących Cyberpunka 2077, będzie kluczowa dla przyszłych przychodów wygenerowanych przez polskie przedsiębiorstwo, nawet jeśli oceny wersji na komputery wyglądaj a lepiej od konsolowej.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama