GDCA: Nominacje dla nagród przyznawanych przez twórców gier

W drugiej połowie marca w San Francisco odbędzie się Game Developers Conference - coroczny zjazd twórców gier.

W jego trakcie przyznane zostaną statuetki Game Developers Choice Awards, czyli nagrody dla najlepszych produkcji minionego roku. Właśnie poznaliśmy nominacje do nich. Większych niespodzianek nie ma, choć zestawienie może trochę zaskoczyć - najwięcej nominacji, bo po pięć, otrzymały bowiem The Last of Us oraz Tearaway.

Reklama

Nie mogło też zabraknąć Grand Theft Auto V, które ma szansę zgarnąć - razem ze wspomnianą wyżej produkcją Naughty Dog - statuetkę dla Gry Roku. Gala Game Developers Choice Awards odbędzie się w trakcie tegorocznego GDC, a konkretniej 19 marca.

Gracze mogą natomiast przyznać nagrodę publiczności głosując w internetowym głosowaniu, które zakończy się 19 lutego. Poniżej znajdziecie pełną listę nominowanych.

Gra Roku:

  • Gone Home (The Fullbright Company),
  • Grand Theft Auto V (Rockstar North/Rockstar Games),
  • The Last Of Us (Naughty Dog/Sony),
  • Super Mario 3D World (Nintendo EAD Tokyo/Nintendo),
  • Tomb Raider (Crystal Dynamics/Square Enix),
  • Wyróżnienia: The Legend of Zelda: A Link Between Worlds (Nintendo EAD/Nintendo), Papers, Please (Lucas Pope), The Stanley Parable (Galactic Cafe), Tearaway (Media Molecule/Sony).

Nagroda za innowacyjność:

  • DEVICE 6 (Simogo),
  • Gone Home (The Fullbright Company),
  • Papers, Please (Lucas Pope),
  • Tearaway (Media Molecule/Sony),
  • The Stanley Parable (Galactic Cafe),
  • Wyróżnienia: Brothers: A Tale Of Two Sons (Starbreeze/505 Games), Candy Box (Aniwey), Kerbal Space Program (Squad), The Last Of Us (Naughty Dog/Sony), Proteus (Ed Key/David Kanaga).

Najlepszy debiut:

  • Blue Manchu (Card Hunter),
  • The Fullbright Company (Gone Home),
  • Galactic Cafe (The Stanley Parable),
  • Squad (Kerbal Space Program),
  • Undead Labs (State Of Decay),
  • Wyróżnienia: Facepalm Games (The Swapper), Frogmind Games (Badland), Grinding Gear Games (Path Of Exile), Suspicious Developments (Gunpoint), Warner Bros. Games Montreal (Batman: Arkham Origins).

Najlepszy projekt:

  • Grand Theft Auto V (Rockstar North/Rockstar Games),
  • The Last Of Us (Naughty Dog/Sony),
  • The Legend of Zelda: A Link Between Worlds (Nintendo EAD/Nintendo),
  • Super Mario 3D World (Nintendo EAD Tokyo/Nintendo),
  • Tomb Raider (Crystal Dynamics/Square Enix),
  • Wyróżnienia: DOTA 2 (Valve) Pokemon X & Y (Game Freak/Nintendo), Rogue Legacy (Cellar Door Games), The Stanley Parable (Galactic Cafe), SteamWorld Dig (Image & Form), TowerFall (Matt Thorson/Miniboss/Alec Holowka).

Najlepsza gra na konsole przenośne i platformy mobilne:

  • DEVICE 6 (Simogo),
  • Fire Emblem: Awakening (Intelligent Systems/Nintendo),
  • The Legend of Zelda: A Link Between Worlds (Nintendo EAD/Nintendo),
  • Ridiculous Fishing (Vlambeer),
  • Tearaway (Media Molecule/Sony),
  • Wyróżnienia: Animal Crossing: New Leaf (Nintendo EAD/Nintendo), 868-HACK (Michael Brough), Luigi’s Mansion: Dark Moon (Next Level Games/Nintendo), Plants Vs. Zombies 2 (PopCap/Electronic Arts), The Room Two (Fireproof Games), SteamWorld Dig (Image & Form).

Najlepsza oprawa graficzna:

  • BioShock Infinite (Irrational Games/2K Games),
  • DmC (Ninja Theory/Capcom),
  • The Last Of Us (Naughty Dog/Sony),
  • Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch (Level 5/Namco Bandai),
  • Tearaway (Media Molecule/Sony),
  • Wyróżnienia: Don’t Starve (Klei Entertaintment), Grand Theft Auto V (Rockstar North/Rockstar Games), Papers, Please (Lucas Pope), Puppeteer (SCE Japan/Sony), Ryse: Son Of Rome (Crytek/Microsoft), Wonderful 101 (Platinum Games/Nintendo).

Najlepsza narracja:

  • Brothers: A Tale Of Two Sons (Starbreeze/505 Games),
  • Gone Home (The Fullbright Company),
  • The Last Of Us (Naughty Dog/Sony),
  • Tomb Raider (Crystal Dynamics/Square Enix),
  • The Stanley Parable (Galactic Cafe),
  • Wyróżnienia: Attack Of The Friday Monsters (Millennium Kitchen/Level 5), BioShock Infinite (Irrational Games/2K Games), The Cave (DoubleFine Games), Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch (Level 5/Namco Bandai), Shadowrun Returns (Harebrained Schemes).

Najlepszy dźwięk:

  • BioShock Infinite (Irrational Games/2K Games),
  • Forza Motorsport 5 (Turn 10 Studios/Microsoft Games),
  • Grand Theft Auto V (Rockstar North/Rockstar Games),
  • Saints Row IV (Volition/Deep Silver),
  • Tearaway (Media Molecule/Sony),
  • Wyróżnienia: Animal Crossing: New Leaf (Nintendo EAD/Nintendo), Battlefield 4 (DICE/Electronic Arts), Far Cry 3: Blood Dragon (Ubisoft Montreal/Ubisoft), Gone Home (The Fullbright Company), Metro: Last Light (4A Games/Deep Silver).

Najlepsza gra rozprowadzana cyfrowo:

  • Brothers: A Tale Of Two Sons (Starbreeze/505 Games),
  • Gone Home (The Fullbright Company),
  • Papers, Please (Lucas Pope),
  • Resogun (Housemarque/Sony),
  • The Stanley Parable (Galactic Cafe),
  • Wyróżnienia: Guacamelee (DrinkBox Studios), Gunpoint (Suspicious Developments), State Of Decay (Undead Labs), SteamWorld Dig (Image & Form), TowerFall (Matt Thorson/Miniboss/Alec Holowka), The Wolf Among Us (Telltale Games).

Najlepsza technologia:

  • Assassin's Creed IV: Black Flag (Ubisoft Montreal/Ubisoft),
  • Grand Theft Auto V (Rockstar North/Rockstar Games),
  • The Last Of Us (Naughty Dog/Sony),
  • Killzone: Shadow Fall (Guerrilla Games/Sony),
  • Tearaway (Media Molecule/Sony),
  • Wyróżnienia: Battlefield 4 (DICE/Electronic Arts), DOTA 2 (Valve), Forza Motorsport 5 (Turn 10 Studios/Microsoft Games), Metro: Last Light (4A Games/Deep Silver), Tomb Raider (Crystal Dynamics/Square Enix).
Dowiedz się więcej na temat: Game Developers Choice Awards

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje